Zbraňová stanice ZSRD 07 k dělostřelcům a chemikům

Mezi projekty slavičínského odštěpného závodu Vojenský technický ústav výzbroje a munice patří zbraňové stanice ráže 7,62mm (ZSRD 07) a 12,7mm (ZSRD 08). Jedná se o lehký dálkově ovládaný zbraňový systém, určený pro kolová nebo pásová vozidla. Jejich konstrukce je postavena na manipulátoru tvaru U, do kterého je integrována lafetace zbraně se senzorickým kontejnerem, obsahujícím přehledovou TV kameru, zaměřovací TV kameru, IČ kameru a laserový dálkoměr. Na oba typy zbraňových stanic je možno integrovat 6 výmetnic dýmových granátů, případně čidlo systému detekce a identifikace ozáření(SDIO).

Zbraňová stanice ráže 12,7mm našla svoje uplatnění například na lehkém obrněném vozidle Iveco LMV Ozbrojených sil Slovenské republiky.

Pro Armádu České republiky VTÚVM Slavičín provede zástavbu zbraňových stanic ráže 7,62mm, a to na průzkumné komplety LOV-Pz 13. dělostřeleckého pluku Jince a na vozidla S-LOV-CBRN u 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany Liberec.

Základní takticko-technická data obou zbraňových stanic najdete na webu www.vtusp.cz v rubrice Produkty – Zbraně a zbraňové systémy

Text: Pavel Lang

Ilustrační foto: archiv VTÚVM

© Vojenský technický ústav, s.p.
Přesunout nahoru