Zájem o expozici VTÚ na letošní výstavě IDETu byl veliký

Poslední květnový týden se Vojenský technický ústav, s. p. (VTÚ) představil v Brně na jedné z nejvýznamnějších přehlídek obranných a bezpečnostních technologií v Evropě – veletrhu IDET.  „Zájem odborných návštěvníků byl letos o naši expozici enormní. Samozřejmě je to způsobeno nejen vysokou kvalitou a šíří našeho portfolia, ale také současnou bezpečnostní situací v Evropě a již druhý rok pokračujícím válečným konfliktem na Ukrajině,“ vysvětluje ředitel Vojenského technického ústavu, s. p. Jiří Kašpárek.

Letos na svém stánku VTÚ představil dálkově řízenou robotickou zbraňovou stanici ZS-L. Dále pak přepravní box BIOBOX, který je využitelný jako ochrana v případě pandemií. „Návštěvníky také zaujala lehká bombardovací platforma BRUSMIN s bombardovací municí a 60mm minomety ANTOS a ANTOS-LR. K nim jsme vystavovali příslušné druhy minových nábojů a také jsme prezentovali ukázku vlastních vývojových kusů munice ráže 30 mm,“ představil expozici VTÚ ředitel Jiří Kašpárek.

Veletrh IDET je koncipován jako proexportní platforma pro český obranný a bezpečnostní průmysl. Proběhl na brněnském výstavišti 24.-26.5. s podporou a za účasti nejvýznamnějších politických a vojenských představitelů České republiky. Největším vystavovatelem je tradičně Ministerstvo obrany ČR a Armáda ČR.

© Vojenský technický ústav, s.p.
Přesunout nahoru