VTÚ se aktivně podílí na udržení kvality techniky AČR

V řádném termínu jsme ve VTÚVM předali první kus průzkumného a pozorovacího systému LOS-M po provedené technické údržbě č. 2. Tímto byla splněna první část objednávky pro AČR na postupnou technickou údržbu pozorovacích systémů dělostřeleckých jednotek. Naše práce ve VTÚ se tak významně podílí na udržení vysoké kvality techniky AČR a prodloužení životnosti bojových prostředků.

Lehký průzkumný a pozorovací komplet LOS je předurčen k detekci, identifikaci a rozpoznávání pevných i pohyblivých cílů ve dne a v noci. Techniku využívají především dělostřelci. Patří do kategorie vojenská bojová vozidla – pásový speciální prostředek. Komplet byl postaven ve VOP-026 Šternberk na obrněném pásovém obojživelném podvozku BVP-1 přestavbou dělostřelecké pozorovatelny OT-90-DP.

Automaticky snímá souřadnice cílů, vyhodnocuje a přenáší získané informace. Obsluze umožňuje plánování a vyžadování dělostřelecké palby, řízení palby dělostřeleckých jednotek a opravy výsledků střelby v rámci systému řízení dělostřelecké palby ASPRO, koordinaci plnění palebných úkolů dělostřeleckými a minometnými jednotkami a komunikaci s nadřízenými a součinnostními velitelskými stupni.

20240611_141534
© Vojenský technický ústav, s.p.
Přesunout nahoru