Vojenský technický ústav a organizace VOLAREZA se společně zapojili do pomoci ukrajinským uprchlíkům

Česká republika patří mezi země, které se aktivně podílejí na pomoci Ukrajině a lidem, kteří v důsledku válečného konfliktu z Ukrajiny utíkají. Vysokou míru solidarity s ukrajinskými uprchlíky projevují i zaměstnanci státních a soukromých firem. Jednou z nich je i státní podnik Vojenský technický ústav (VTÚ), s. p. Jeho zaměstnanci se zapojili, ve spolupráci s Vojenskými lázeňskými a rekreačními zařízeními (VOLAREZA), do pomoci ukrajinským matkám a dětem, které jsou nouzově ubytovány v zařízeních VOLAREZA. Slavnostní předání vysbírané pomoci proběhlo 14. dubna v Praze.

Solidarita s Ukrajinou je v české společnosti velmi vysoká. Nejenom oficiální představitelé státu, ale i státní nebo soukromé firmy a jejich zaměstnanci, se snaží hledat způsob, jak pomoci uprchlíkům z Ukrajiny, kteří v Česku našli své útočiště. Do pomoci uprchlíkům, konkrétně matkám s dětmi, se rozhodli formou dobrovolné sbírky zapojit i zaměstnanci státního podniku VTÚ.

Nápad pomoct ukrajinským matkám s dětmi vzešel ze společné iniciativy ředitele státního podniku VTÚ Petra Novotného a Milana Laubera, ředitele Vojenských lázeňských a rekreačních zařízení, kde je několik uprchlíků z Ukrajiny ubytováno. Ředitel příspěvkové organizace VOLAREZA definoval potřeby a prostředky, které uprchlíci, dočasně žijící v objektech VOLAREZA, potřebují ze všeho nejvíc. Primárně se jednalo o dětské ponožky, jednorázové pleny a kojenecká mléka, kaše, dětské příkrmy, hračky pro děti, věci denní potřeby, hygienické potřeby a pomůcky, čistící prostředky a podobně. Díky zaměstnancům státního podniku VTÚ a jeho odštěpených závodů byly vybrány poptávané pomůcky a potřeby v hodnotě několika desítek tisíc korun. Pomoc byla určena zejména pro ty uprchlíky, kteří jsou ubytováni ve Vojenské lázeňské léčebně (VLL) v Karlových Varech a ve Vojenské lázeňské léčebně (VLL) v Teplicích.

Oficiální předání vysbíraného materiálu a potřeb pro ukrajinské matky s dětmi se uskutečnilo dne 14. dubna v prostorech Domu Armády v Praze. Státní podnik VTÚ na slavnostním předání reprezentoval jeho ředitel Petr Novotný. Přítomen byl i ředitel odštěpného závodu Vojenský technický ústav letectva a protivzdušné obrany v Praze ( VTÚLaPVO Praha) Libor Tomolya a ředitel odštěpného závodu Vojenský technický ústav výzbroje a munice ve Slavičíně (VTÚVM Slavičín) Stanislav Hudeček. Za VOLAREZU se předání zúčastnil ředitel organizace Milan Lauber, ředitel VLL Karlovy Vary Pavel Polák a ředitel Vojenského klubu Praha Milan Červený.

Velmi oceňuji cílenou pomoc této organizované sbírky, kdy vůči sděleným přáním a požadavkům bylo možné pořídit to nejdůležitější,“ řekl v průběhu slavnostního předání ředitel VOLAREZA Milan Lauber. Zároveň ocenil i přístup státního podniku VTÚ při organizaci této sbírky a je přesvědčen, že matky s dětmi tuto materiální pomoc určitě ocení. Jak ředitel VOLAREZA dodává: „Z celé sbírky je nejocenitelnějším dárkem kočárek, který si ukrajinská maminka pro své malé dítě velmi přála.“

© Vojenský technický ústav, s.p.
Přesunout nahoru