Účast VTÚ na Skydive campu v USA

Celosvětové setkání nejlepších parašutistů v disciplíně Canopy Formation (CF) na Floridě v USA s účastí Vojenského technického ústavu! Zástupce vedoucího zkušebny padákové techniky Tomáš Deml z odštěpného závodu VTÚLaPVO poprvé předvedl na „Spring Fling“ nový služební padák.

Akce se od 17. do 24. března 2024 zúčastnilo 125 parašutistů z šestnácti států světa. První část campu patřila tréningu teamů v závodních disciplínách. „Campu jsem se zúčastnil se svými kolegy z českého týmu. Pod dohledem nejlepších trenérů USA jsme zdokonalovali své techniky na letošní mistrovství světa, kterého se zúčastníme za Českou republiku,“ řekl Tomáš Deml.

Druhá část campu byla zaměřena především na trénování skupinových seskoků ve velkých formacích. Navzdory nepříznivému počasí se dařilo provádět seskoky v 9-ti nebo v 16-ti členných formacích, kde bylo možné zdokonalovat sekvenční změny.

Jednalo se rovněž o selekční kemp s cílem vybrat účastníky nadcházejícího pokusu o světový rekord Canopy Formation, který se bude konat v USA.

Celosvětově se jedná o největší akci, na kterou lze dostat pozvání. Je to velká příležitost zdokonalovat své schopnosti v parašutismu a zároveň se vzdělávat v bezpečnosti a nových trendech.  Součástí této akce jsou i přednášky světových odborníků v oboru.

Díky těmto celosvětovým setkáním čeští reprezentanti již v minulosti navázali různé kontakty po světě, jež vedly například k trénování ve Francii pod dohledem mistrů světa v Canopy Formation. Výkonem na této akci si Češi vysloužili pozváni i na příští rok, které již obdrželi.

„Akci hodnotím jako velmi zdařilou, jelikož si s národním týmem odnášíme hodně nových poznatků v této disciplíně i parašutismu vůbec. Hlavně díky práci místních specialistů, kteří se všem účastníkům po celou dobu konání kempu věnovali,“ dodal Deml.

© Vojenský technický ústav, s.p.
Přesunout nahoru