Samohybná houfnice MORANA na polygonu VTÚ

Zkušebna vozidel v odštěpném závodu Vojenský technický ústav pozemního vojska Vyškov disponuje zkušebním terénním okruhem, na kterém lze testovat vojenská vozidla, včetně jejich nástaveb.

Jedním z mnoha zkoušených objektů byla samohybná houfnice MORANA. Na zkušebním terénním okruhu byly na vozidle prováděny náročné dynamické zkoušky.

Na fotografiích lze vidět zkoušku výstupnosti, kde jsou stupně o výšce 20, 40, 60, 80, 100 a 120 cm, ale lze nastavit i jiné hodnoty a zkoušku překročivosti. Zkušební terénní okruh disponuje vlastním nastavitelným zákopem o šířce 50 až 300 cm.

The Vehicle Test Room, accredited testing laboratory No. 2452, Vojenský technický ústav, s. p., VTUPV Branch in Vyškov owns a testing polygon with the possibility to test the military vehicles, including their superstructures. A self-propelled howitzer was tested there recently.

Among others, the demanding dynamic tests were performed, e.g. the gradability with steps of 20, 40, 60, 80, 100 or 120 cm. The ability to cross the obstacles is assessed too. The trench between 50 and 300 cm can be adjusted on the polygon.

© Vojenský technický ústav, s.p.
Přesunout nahoru