Projekty loňského roku k modernizaci armády

Představujeme některé projekty Vojenského technického ústavu, s. p. z roku 2020, které významnou měrou přispěly k rozvoji a modernizaci Armády České republiky. 

UGV-Pz

Automatizovaný bezosádkový pozemní průzkumný prostředek UGV-Pz je určen k plnění úkolů pozemního průzkumu na vysoce nebezpečných úsecích bojiště.

Federated Mission Networking

Jedná se o funkcionalitu zaměřenou na rozvoj operačně taktických systémů velení a řízení pozemních a vzdušných sil k naplnění schopností FMN.

OBLAK

Modernizace mobilní hydrometeorologická stanice. Jedná se o kontejner ISO-1C se speciálním vybavením, umožňujícím shromažďování podkladů a dat hydrometeorologického zabezpečení operačního uskupení jednotek a štábů AČR a leteckých jednotek operujících z polních letišť včetně součinnostní spolupráce s meteorologickým informačním systémem NAMIS NATO.

PODTEO

Souprava PODTEO je určena pro poskytování plnohodnotného hydrometeorologického zabezpečení dělostřeleckých jednotek v rámci bojových i humanitárních operací na území ČR i v zahraničí.

S-LOV-CBRN

Integrace průzkumné aparatury a zbraňových kompletů do protichemických obrněných vozidel.

Zdravotnické kontejnery

Vojenský technický ústav je dlouholetým dodavatelem širokého portfolia zdravotnické techniky do Armády ČR, včetně speciálních kontejnerových pracovišť v různých modifikacích. Zdravotnické moduly z VTÚ jsou aktuálně využívány v boji s pandemií SARS-CoV-2.

Text: Pavel Lang

Fotokoláž: Markéta Šimková

© Vojenský technický ústav, s.p.
Přesunout nahoru