Czech English

07. 11. 2016Znalost prostředí a potřeb zákazníků je pro VTÚ klíčová

Znalost prostředí a potřeb zákazníků je pro VTÚ klíčová

Klíčem k prosperitě jsou vědomosti o realitě. Jinými slovy, k úspěchu vede znalost prostředí a profesních potřeb zákazníků. Tímto pravidlem se řídí také ředitel Vojenského technického ústavu, s. p. Mgr. Jiří Protiva. Z toho důvodu opakovaně cestuje nejen k útvarům a zařízením Armády ČR či složkám integrovaného záchranného systému, ale i do institucí obranného a bezpečnostního průmyslu.

V prvním listopadovém týdnu navštívil ředitel VTÚ v doprovodu ředitele odštěpného závodu Vojenský technický ústav letectva a protivzdušné obrany Ing. Petra Novotného dvě bojové jednotky Vzdušných sil AČR, a to 21. základnu taktického letectva Čáslav a 22. základnu vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou.

„Klíčovou indicií je pro mě zpětná vazba ze strany zákazníků VTÚ. A to nejen u projektů, které jsme již v minulosti realizovali, ale také k produktům a technologiím, jež můžeme Vzdušným silám AČR nabídnout. Z diskusí na leteckých základnách získáváme řadu profesních podnětů, včetně požadovaných trendů,“ upřesňuje J. Protiva důvody pracovní návštěvy k jednotkám Armády ČR.

Program na čáslavské základně začal de facto ve vzduchu. Přesněji řečeno na výcvikovém trenažéru letounu L-159 ALCA, na němž piloti cvičí taktiku vzdušného boje nebo řešení nestandardních situací za letu. Následovala prohlídka historických expozicí v muzeu 21. zTL Čáslav a přesun na 214. letku oprav letecké techniky. Tady se delegace VTÚ seznámila s prováděním oprav a předepsaných prací na provozované letecké technice. Rovněž byla prezentována unikátní schopnost čáslavských specialistů, která umožňuje provádět třetí úroveň údržby leteckého motoru F-124-GA-100 coby pohonné jednotky „stopadesátdevítky“. Kromě tohoto stroje zhlédli hosté také přípravu k letu víceúčelového bojového letounu JAS-39 Gripen.

Další zastávkou byla tamní stanice biologické ochrany, jejíž služební dravci plaší ptactvo jak na letišti, tak v letištním prostoru. O důležitosti této služby pro bezpečnost letového provozu přesvědčili přítomné orel Adam a výr Kuky.

Klíčovým bodem programu bylo závěrečné jednání ředitele VTÚ Jiřího Protivy se zástupcem velitele 21. základny taktického letectva Čáslav plukovníkem gšt. Ing. Martinem Nezbedou a příslušníky štábu 21. křídla taktického letectva.

Prologem „náměšťské mise“ bylo setkání ředitele VTÚ Jiřího Protivy s náčelníkem štábu 22. základny vrtulníkového letectva plukovníkem Ing. Aloisem Matýzkou. Poté se hosté z VTÚ, v doprovodu velitele 225. letky bojového zabezpečení pplk. Aleše Cápala, přesunuli do střediska FAC (Forward Air Controller) neboli předsunutých leteckých návodčích. Je nabíledni, že prezentace jak výstroje, tak výzbroje, včetně komunikačních systémů, přítomné velice zaujala.

Neméně zajímavé bylo i jednání v opravárenském zařízení základny, a to u 223. letky oprav letecké techniky, která odpovídá za obnovu technického resursu a opravy vrtulníkové techniky. Provozovanými stroji jsou dvoumotorový víceúčelový vrtulník Mi-171Š a dvoumotorový bitevní vrtulník Mi-24/35.

„Jsem rád, že i VTÚ svým dílem přispívá k provozuschopnosti techniky a technologií na leteckých základnách. Státní podnik všemi třemi odštěpnými závody nabízí schopnosti, které mohou být užitečné pro vzdušné síly AČR. V tomto směru budu zanedlouho jednat s velitelem vzdušných sil generálmajorem Šebestou. Získal jsem další velmi cenné poznatky, které nám napomohou k pokračování v efektivnější a oboustranně výhodné spolupráci,“ konstatoval ředitel VTÚ, s. p. Jiří Protiva.

Autor: Pavel Lang         

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz