Czech English

24. 10. 2016Výrazná stopa VTÚ na prestižní výstavě k obraně a bezpečnosti

Výrazná stopa VTÚ na prestižní výstavě k obraně a bezpečnosti

Neveliká expozice, ve které však vládl permanentní ruch. To byla „třistadevítka“ neboli stánek Vojenského technického ústavu, s. p. na letošní nejvýznamnější mezinárodní akci v oblasti obrany a bezpečnosti pod názvem Future Forces Forum. Výstava moderních vojenských a bezpečnostních technologií se konala ve dnech 19. až 21. října v areálu PVA EXPO Praha. Prestižní akce se zúčastnilo přes 200 tuzemských i zahraničních firem a na 1 200 delegátů ze šedesáti zemí světa.

„Vojenský technický ústav využil nabídku účasti na projektu Future Forces Forum, protože má v obranném a bezpečnostním průmyslu svoje ojedinělé postavení a jeho činnosti reflektují formát výstavy. Prezentujeme se nejen odborným portfoliem odštěpných závodů, ale naši odborníci zde vystupují jako přednášející na konferencích a workshopech, například k robotickým systémům nebo bezpilotním prostředkům,“ říká ředitel státního podniku Mgr. Jiří Protiva.

Dobrou zprávou pro Vojenský technický ústav je, že na výstavišti byla zcela zjevná zpětná vazba odborné veřejnosti. Důkazem byly desítky jednání reprezentantů ze společností, které produkty, respektive technologie VTÚ již provozují. Dalším profesním benefitem se nepochybně staly návštěvy významných hostů. U kulatého stolu jich jednalo bezmála tři desítky. Například předseda Vojenského výboru NATO armádní generál Petr Pavel, vrcholný představitel alianční Organizace pro vědu a technologie Thomas H. Killion, náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Josef Bečvář nebo policejní prezident generálmajor Tomáš Tuhý. Klíčové je, že nešlo o tzv. společenská setkání, nýbrž o tvůrčí dialogy s konkrétními otázkami. Proč tomu tak bylo? Ústavní činitele, zástupce státní správy a samosprávy, příslušníky ozbrojených a bezpečnostních složek, jakož i složek integrovaného záchranného systému nebo zástupce vědy, výzkumu a vzdělávání není třeba s curriculum vitae státního podniku Ministerstva obrany – Vojenského technického ústavu – seznamovat. To je již ve veřejném prostoru obranného a bezpečnostního průmyslu známo. Tudíž jsou na řadě reálná projednávání.

V této souvislosti nelze nevzpomenout konstatování místopředsedy Výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR na semináři, který se na výstavě Future Forces Forum zabýval interoperabilitou obranných a bezpečnostních kapacit, průmyslu, vědy, výzkumu a vzdělávání. „Klíčová je vzájemná efektivní spolupráce všech zainteresovaných státních i nestátních subjektů. Významnou koordinační úlohu tady může plnit Vojenský technický ústav,“ řekl Bohuslav Chalupa.

Autor: Pavel Lang     

Foto: Pavel Novotný

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz