Czech English

02. 10. 2019Výjezdní zasedání výboru pro obranu do VTÚ

Výjezdní zasedání výboru pro obranu do VTÚ

První cesta členů výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v rámci jejich dvoudenního výjezdního zasedání vedla do Vojenského technického ústavu, s. p., přesněji řečeno do odštěpného závodu VTÚVM ve Slavičíně.

Program návštěvy členů sněmovního výboru pro obranu zahájil ředitel státního podniku VTÚ Jiří Protiva prezentací o aktuálních úkolech v oblasti obranného výzkumu, vývoje a zkušebnictví při naplňování potřeb státu. Následně představil odborné portfolio činností u odštěpných závodů a informoval o stávajících projektech VTÚ.

Velké pozornosti hostů se těšily jak statické, tak dynamické ukázky dílčích projektů. K vidění byly například lehká obrněná průzkumná vozidla, systém ostrahy a monitorování, minomety ráže 60 mm, včetně munice, mobilní anténa nebo bezpilotní platforma.

„Na vlastní oči jsme se přesvědčili, že resortní státní podniky mají při zabezpečení služeb a dodávek pro ozbrojené síly výjimečné postavení. Informace o schopnostech Vojenského technického ústavu nás velice zaujaly. Oceňuji, že pod vedením pana ředitele Protivy se VTÚ dostal z červených do černých čísel a tento stav nadále setrvává. To je dobrá zpráva nejen pro státní podnik, ale především pro jeho zákazníky v obranném a bezpečnostním průmyslu. Výbor pro obranu je připraven s VTÚ spolupracovat v různých oblastech, nevyjímaje legislativní pravidla,“ řekla předsedkyně výboru pro obranu Jana Černochová.

Pozitivní hodnocení pracovní návštěvy zaznělo taktéž od ředitele státního podniku VTÚ Jiřího Protivy: Považuji návštěvu výboru za velice přínosnou. Nejenže jsme poslancům prezentovali naše široké stávající aktivity, ale také perspektivní možnosti, co může VTÚ při participaci nejen na strategických projektech Armádě ČR nabídnout. Proběhlá diskuse byla velice konkrétní a napomohla členům výboru pro obranu získat další poznatky o možnostech a schopnostech Vojenského technického ústavu“.

Autor: Pavel Lang

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz