Czech English

22. 02. 2018VTÚ sdílí s veřejností zkušenosti k možnému řešení bezpečnostních rizik

VTÚ sdílí s veřejností zkušenosti k možnému řešení bezpečnostních rizik

Aktivní role Vojenského technického ústavu, s. p. v cyklu odborných debat s veřejností na téma obrany a bezpečnosti pokračuje dál. Tentokrát se diskusní fórum v rámci projektu Road show (My a naše bezpečnost) uskutečnilo v Jihomoravském kraji.

Celonárodní plán napomoci vzájemnému sdílení znalostí a zkušeností všech zainteresovaných subjektů podílejících se jak na zajištění obrany a bezpečnosti, tak na řešení krizových situací v České republice, státní podnik podporuje. VTÚ je partnerem bezpečnostní konference a do informační kampaně přispívá řadou podnětů. Ty, v rámci již sedmého pokračování Road show, prezentoval ředitel Vojenského technického ústavu Jiří Protiva.

Nejprve se ředitel státního podniku s auditoriem podělil o poznatky v technické podpoře vzdělávacího procesu v oblasti obrany a bezpečnosti. V této souvislosti uvedl konkrétní příklady, kdy se VTÚ zapojil do branné přípravy dětí a mládeže. V dalším tematickém bloku – role průmyslu, vědy, a výzkumu jako součásti bezpečnosti regionu – informoval J. Protiva o aktuální součinnosti se složkami integrovaného záchranného systému a konkretizoval dílčí kroky k efektivnější spolupráci v nadcházejícím období.

Bezpečnostní konference Road show jsou zároveň optimálním místem k bilaterálním jednáním o řešeních možných bezpečnostních rizik a o profesních vizích. Jiří Protiva o těchto tématech hovořil například s hejtmanem Jihomoravského kraje Bohumilem Šimkem, ředitelem Krajského ředitelství Policie ČR plukovníkem Leošem Tržilem nebo bezpečnostním ředitelem Krajského úřadu Jihomoravského kraje Františkem Havířem.

Autor: Pavel Lang         

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz