Czech English

11. 11. 2015VTÚ, s. p. mezi firmami poskytující benefity pro válečné veterány

VTÚ, s. p. mezi firmami poskytující benefity pro válečné veterány

Den válečných veteránů. Od listopadu 2001 je tento významný den připomínán i v České republice. Datum památky je symbolicky spojováno s 11. listopadem 1918, kdy bylo ve vlakovém voze v Le Francport u severofrancouzského města Compiégne podepsáno příměří mezi Spojenci a Německem, jímž byly na západní frontě ukončeny boje 1. světové války.

O nových programech a aktivitách v péči o válečné veterány, zejména tzv. novodobých, kteří byli nasazeni v zahraničních misích, informoval ministr obrany Martin Stropnický a náčelník Generálního štábu Armády ČR generálporučík Josef Bečvář na tiskové konferenci, která se uskutečnila ve středu 11. listopadu 2015. „Péče o válečné veterány je jednou z mých hlavních priorit,“ zdůraznil M. Stropnický a prezentoval nové aktivity, které připravily společně s odborem pro válečné veterány MO také státní podniky Ministerstva obrany. Novinky souvisejí zejména s novými pracovními příležitostmi, rozšířením zdravotních služeb, ubytováním pro veterány nebo benefity v podobě různých cenových zvýhodnění.

„Vojenský technický ústav, s. p. aktivitu Ministerstva obrany zřídit databázi firem, které nabízejí benefity pro válečné veterány podporuje. Souhlasné stanovisko jsme deklarovali již od samého začátku jako výraz naší úcty. V počáteční fázi válečným veteránům nabízíme padesátiprocentní slevu při využití širokých možností výcviku na zkušební střelnici odštěpného závodu VTÚVM nedaleko Bzence. Dále jsme doporučili zařadit do tohoto programu i partnery, se kterými dlouhodobě spolupracujeme v rámci takzvaných benefitových balíčků pro zaměstnance VTÚ,“ říká ředitel státního podniku Mgr. Jiří Protiva a dodává, že na pospolitost VTÚ a válečných veteránů mají vliv dva faktory. „VTÚ je státním podnikem založeným v působnosti MO, a tudíž má k problematice vojenství, respektive válečných veteránů i profesionálů Armády ČR velice blízko. Dále se jedná o skutečnost, že vojáci v zahraničních misích jsou v nejednom případě vyzbrojeni nebo zabezpečováni dílčími technologiemi z odborného portfolia VTÚ.“

U příležitosti Dne válečných veteránů se uskutečnila celá řada akcí, které připomněly tento významný den. Jejich vyvrcholením byl slavnostní koncert Ústřední hudby Armády České republiky ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Na pozvání náčelníka Generálního štábu AČR se koncertu zúčastnil ředitel Vojenského technického ústavu Mgr. Jiří Protiva.

 

Autor: Mgr. Pavel Lang

Foto: autor a Marie Křížová (VHÚ)    

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz