Czech English

25. 10. 2017VTÚ rozšiřuje portfolio o vzducholodě

VTÚ rozšiřuje portfolio o vzducholodě

Vojenský technický ústav, s. p. začal činit první kroky k realizaci výjimečného projektu souvisejícího se systémem vzdušného dohledu. Jinak řečeno, aby dílčí produkty VTÚ, třebas řídicí systémy, pozorovací a monitorovací technologie, byly implementovány na bezpilotní vzdušný prostředek neboli vzducholoď a tento systém byl nabídnut na českém i zahraničním trhu!  

O výhodách tohoto tuzemského ojedinělého prostředku není třeba pochybovat. Jednalo by se rychle nasaditelný systém pro krizové situace v zájmových oblastech, nevyjímaje dlouhodobý monitoring území a koordinaci zainteresovaných složek. Násobným přiblížením reálného obrazu se nepochybně zvýší efektivita činnosti.

„Vojenský technický ústav je uznávanou institucí v oblasti bezpilotní platformy. Požádali jsme jej o spolupráci z několika důvodů. Jeho technické know-how odpovídá našim představám a my hodláme tento vzdušný monitorovací prostředek nabídnout k využití ozbrojeným a bezpečnostním složkám, v čemž nám může VTÚ výrazně pomoci,“ vysvětluje Erik Dragomirecký z CS Aero s. r. o.    

Nabídka součinnosti na bezpilotním monitorovacím systému představitele VTÚ zaujala. „Vojenský technický ústav reaguje na současné trendy a v této platformě monitorování a pozorování spatřuji perspektivu. Rozšířit odborné portfolio státního podniku o vzducholodě, respektive rozšířit tento systém vzdušného dohledu o náš bezpilotní rotorový univerzální systém (BRUS), je nepochybně výzvou. Jsme na začátku dlouhé a nelehké cesty, avšak věřím, že nikoliv v řádu roků, ale měsíců tady budeme mít první reálné výsledky,“ říká ředitel VTÚ, s. p. Jiří Protiva. 

Autor: Pavel Lang

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz