Czech English

20. 09. 2016VTÚ partnerem největší evropské bezpečnostní přehlídky

VTÚ partnerem největší evropské bezpečnostní přehlídky

Každému, kdo má v oblasti obrany a bezpečnosti profesní renomé, nemohl chybět v kalendáři termín Dnů NATO & Dnů vzdušných sil Armády ČR. Zářijová akce (17. a 18. 9.) na mošnovském letišti znovu potvrdila jedinečnost této největší evropské bezpečnostní přehlídky. Dobrou zprávou je, že se jí pospolu s reprezentanty jedenadvaceti zemí zúčastnil také Vojenský technický ústav, s. p.

Společná expozice tří státních podniků Ministerstva obrany – LOM Praha, VTÚ, VOP CZ – se ukázala tím nejvhodnějším způsobem prezentace odborného portfolia. Důkazem byl zájem jak odborné veřejnosti, tak nejvyšších ústavních činitelů České republiky. V desítkách jednání se hovořilo nejen o unikátních výzkumných, vývojových, inovačních a zkušebních technologiích VTÚ, ale rovněž o možných formách spolupráce.

Víkendový program nabídl divákům výjimečnou podívanou. Na ploše statických ukázek strategické bombardéry B-1 a B-52, letoun včasné výstrahy E-3A AWACS, bojové stroje Eurofighter Typhoon všech pěti evropských provozovatelů nebo konvertoplán CV-22B Osprey. Neméně zajímavá byla vyšší technika pilotáže, respektive skupinová akrobacie v dynamických ukázkách. Italská formace Frecce Tricolori, rumunská jedenadvacítka, český JAS-39 Gripen, britský parašutistický tým Falcons a řada dalších se staly nezapomenutelným zážitkem. Samozřejmě, že se představila také česká armáda, a to jak schopnostmi a dovednostmi svých příslušníků, tak moderní technikou a vybavením.

Reminiscence za letošními Dny NATO & Dny vzdušných sil AČR je výborná. Shodli se na tom vrcholní představitelé Vojenského technického ústavu v čele s ředitelem státního podniku Jiřím Protivou a ředitelé odštěpných závodů VTÚLaPVO Praha-Kbely, VTÚPV Vyškov, VTÚVM Slavičín, kteří akci osobně navštívili. Námětů pro nadcházející činnost, respektive součinnost zde zazněla celá řada. Takzvaně resortních i mimoresortních. Například od ministra obrany ČR Martina Stropnického, prvního zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Jiřího Balouna, poradce NGŠ AČR brigádního generála Jiřího Vernera nebo od předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Hamáčka, předsedy vlády ČR Bohuslava Sobotky, místopředsedy parlamentního výboru pro obranu Bohuslava Chalupy i policejního prezidenta generálmajora Tomáše Tuhého.

Autor: Pavel Lang       

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz