Czech English

30. 01. 2017VTÚ partnerem armádního mistrovství

VTÚ partnerem armádního mistrovství

Poslední lednový týden se v pohoří Hrubého Jeseníku uskutečnilo mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji pod názvem Winter Survival 2017. Extrémního závodu, který je náročnou prověrkou fyzických a psychických sil, se zúčastnilo šedesát českých a zahraničních vojáků. Partnerem mistrovství byl také Vojenský technický ústav, s. p.

Winter Survival, nejtěžší sportovní klání zimní sezóny v podmínkách Armády ČR, je vytrvalostní víceboj simulující činnost vojenské hlídky v horském terénu. Soutěží tříčlenná družstva, která v rámci několikakilometrových přesunů plní řadu náročných disciplín z oblasti speciální tělesné přípravy a vojenského výcviku, což před ně klade všemožné nástrahy a nečekané situace, s nimiž se mohou při plnění bojových úkolů setkat.

Je zřejmé, že takováto mezinárodní soutěž se neobejde bez aktivní podpory partnerů. Proto organizátor armádního mistrovství v zimním víceboji - Univerzita obrany – oslovila také Vojenský technický ústav. „Velice mě těší, že kromě společného memoranda UO a VTÚ, které se převážně týká profesní součinnosti obou institucí při řešení projektů, se naše spolupráce rozšiřuje i na oblast speciálního vojenského výcviku. Obdobné aktivity bychom chtěli do budoucna rozvíjet. Děkuji Vojenskému technickému ústavu za podporu tohoto mezinárodního závodu,“ říká brigádní generál Bohuslav Přikryl, rektor – velitel Univerzity obrany.

Návrh Univerzity obrany, aby se VTÚ stal partnerem armádního mistrovství byl přijat promptně. „Winter Survival je unikátní soutěžení v tuzemském prostředí s mezinárodní účastí, které si vydobylo za třiadvacet roků velikou prestiž v ozbrojených silách. Vojenský technický ústav si považuje, že může aktivně podpořit tento prestižní závod. Učiníme tak i v budoucnu,“ dodává ředitel VTÚ, s. p. Jiří Protiva.

Autor: Pavel Lang     

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz