Czech English

19. 10. 2018VTÚ na FFF 2018 cílil na zpětnou vazbu odborné veřejnosti

VTÚ na FFF 2018 cílil na zpětnou vazbu odborné veřejnosti

Třídenní prezentace Vojenského technického ústavu, s. p. na mezinárodním veletrhu obranných a bezpečnostních technologií, který se konal v rámci projektu Future Forces Forum ve dnech 17. až 19. října na výstavišti v Praze-Letňanech, byla pojata široce. Svědčí o tom přítomnost expozice VTÚ, četnost pracovních bilaterálních jednání, aktivní zapojení odborníků státního podniku na zasedáních pracovních skupin nebo aktivity v rámci doprovodného programu.

Vojenský technický ústav se zařadil mezi 150 vystavovatelů z 26 zemí světa, kteří prezentovali aktuální a budoucí potřeby při zajišťování obrany a bezpečnosti jak na národní, tak i mezinárodní úrovni. V letošním projektu Future Forces Forum se VTÚ zaměřil na unikátní platformu zkušebnictví napříč jeho třemi odštěpnými závody. Nejen o této schopnosti, ale i o dalších projektech z odborného portfolia byli informováni jak členové čestného předsednictva FFF 2018 na čele s prvním místopředsedou vlády a ministrem vnitra Janem Hamáčkem, tak i vrcholní představitelé Generálního štábu Armády ČR.

Odborné auditorium expertů na obranu a bezpečnost pozitivně hodnotilo nejen ojedinělé postavení a technické schopnosti VTÚ, ale také sofistikovaná sdělení odborníků státního podniku na tematických konferencích, například na Multi-domain Advanced Robotic Systems Conference nebo na Medical Conference.

Z aktivit v rámci doprovodných akcí lze uvést dvě. Jednak seminář výborů pro obranu a pro bezpečnost Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR na téma Efektivita obrany a bezpečnosti ČR, jakož i podpis memoranda mezi Vojenským technickým ústavem, Českým vysokým učením technickým a firmou MOB-Bars v oblasti vývoje a zkušebnictví mobilních ochranných bariér a dalších ochranných prostředků pro armádu i bezpečnostní složky.      

Autor: Pavel Lang 

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz