Czech English

27. 06. 2016VTÚ mezi účastníky semináře o munici ve sněmovně

VTÚ mezi účastníky semináře o munici ve sněmovně

Další prestižní pozvánka, která přišla na adresu Vojenský technický ústav, s. p., Mladoboleslavská 944, Praha 9 – Kbely! Tentokrát z Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, respektive od Výboru pro obranu, který ve spolupráci s Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu ČR pořádal 24. 6. 2016 seminář na téma Munice – nové vývojové trendy, pořizování a skladování a další regulace.

Odborné fórum přineslo komplexní pohled na oblast munice. Například prezident AOBP Jiří Hynek popsal aktuální situaci na trhu s municí, generálmajor Jaromír Zůna, ředitel sekce podpory MO, hovořil o záměrech resortu obrany v logistickém zabezpečení, včetně munice, Jaroslav Trávníček, viceprezident AOBP přiblížil možnosti výroby nových druhů munice. Slovo dostali také představitelé některých společností, zabývajících se dodávkami munice.

Je nabíledni, že bylo zmíněno také odborné portfolio a specifické činnosti ve výzkumu, vývoji a zkušebnictví munice ze strany Vojenského technického ústavu, s. p., přesněji řečeno jeho odštěpného závodu VTÚVM Slavičín. Opomenuta nezůstala ani možnost speciálního výcviku a zkoušek munice na zkušební střelnici v Bzenci.

Z diskuse představitelů VTÚ, s. p. s přítomnými poslanci i řediteli zastoupených společností vzešly i některé návrhy možných řešení při využití konkrétních profesních schopností Vojenského technického ústavu.

Autor: Pavel Lang  

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz