Czech English

13. 08. 2015„VTÚ je připraven adekvátně reagovat na hrozby současné bezpečnostní situace,“ řekl Přemysl Sobotka

„VTÚ je připraven adekvátně reagovat na hrozby současné bezpečnostní situace,“ řekl Přemysl Sobotka

Ve čtvrtek 13. srpna navštívil Vojenský technický ústav, s. p. první místopředseda Senátu Parlamentu České republiky Přemysl Sobotka, aby se seznámil s dílčími projekty, které mohou být v případě potřeby nasazeny mimo jiné k eliminaci některých negativních jevů spojených s bezpečnostní situací.

„ Aktuální bezpečnostní situace jak v Evropě, tak ve světě si vyžaduje realizaci efektivních opatření. Například, to co se dnes děje v souvislosti s masivním průnikem migrantů nebo možností přenosu vysoce nakažlivých virových onemocnění typu Ebola nebo MERS, jsou nanejvýš aktuální mimořádné události. Ve Vojenském technickém ústavu mně byly prezentovány možné preventivní technologie. Uvedu průzkumné, monitorovací a pozorovací komplety, přepravní boxy Biobox a bezpilotní prostředky,“ řekl místopředseda Senátu P. Sobotka a v této souvislosti ocenil vysoké know-how státního podniku, jehož zakladatelem je Ministerstvo obrany. „Ujistil jsem se, že VTÚ disponuje v tomto ohledu potřebným lidským a technickým potenciálem. Klíčové je, aby všechny zainteresované složky efektivně spolupracovaly. Vždyť se jedná o bezpečnostní problematiku, která má v současné době prioritu.“

Ujištění, že případná zadání související s možnými hrozbami VTÚ zvládne, se prvnímu místopředsedovi Senátu PČR dostalo od ředitele státního podniku Jiřího Protivy, a to v souvislosti s prezentacemi a praktickými ukázkami dosavadních výsledků činnosti VTÚ. „Odštěpné závody VTÚ v Praze Kbelích, Vyškově a Slavičíně disponují v tomto směru potřebným odborným portfoliem. Naší ambicí je být také expertním pracovištěm nejen pro resort obrany a složky integrovaného záchranného systému, ale i pro další obranné a bezpečnostní složky státu," konstatoval ředitel VTÚ Jiří Protiva.

Autor: Pavel Lang, tiskový mluvčí VTÚ, s, p.

Foto: Iva Braunspergerová

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz