Czech English

17. 12. 2019VTÚ dodá do armády průzkumné komplety LOV-Pz

VTÚ dodá do armády průzkumné komplety LOV-Pz

Vojenský technický ústav, s. p. doplní nejpozději do sedmadvaceti měsíců od prosince 2019 výzbroj jednotek dělostřeleckého průzkumu Armády České republiky o další průzkumné komplety LOV-Pz. Smlouvu o zakázce podepsali náměstek ministra obrany pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic MO Filip Říha a ředitel státního podniku VTÚ Jiří Protiva.

Průzkumný komplet LOV-Pz je součástí systému dělostřeleckého a vševojskového průzkumu a používá se jako předsunuté pozorovací stanoviště. S jeho nasazením se počítá především na exponovaná místa bojiště, kde poskytuje ochranu před nepřátelskými palebnými prostředky. Lze jej využít také pro ostrahu důležitých prostorů a objektů, a to civilních i vojenských. Použité subsystémy pro průzkum a jejich vzájemná konfigurace umožňují vytvořit průzkumné zařízení s dalekými dosahy detekce a identifikace cílů.

„S vývojem lehkého obrněného vozidla průzkumného LOV-Pz jsme začali v roce 2014 a doposud jsme Armádě ČR dodali šest kusů. Předmětem této smlouvy je dodávka dalších sedmi průzkumných kompletů, včetně zácviku posádek. Realizace smlouvy, která je důkazem úspěšného vývoje počínaje a dodáním sofistikované techniky konče, bude v gesci odštěpného závodu VTÚVM Slavičín,“ upřesňuje ředitel Vojenského technického ústavu J. Protiva.

Autor: Pavel Lang

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz