Czech English

25. 09. 2017VTÚ byl v lešanském muzeu i na Letenské pláni

VTÚ byl v lešanském muzeu i na Letenské pláni

Prezentace Vojenského technického ústavu, s. p. na dvou armádních akcích v sobotu 23. září 2017 nejenže potvrdila unikátní roli státního podniku ve vazbě na Armádu České republiky, ale rovněž významně přispěla k obohacení programu.

Ve Vojenském technickém muzeu Lešany si připomněli Den spojovacího vojska Armády České republiky, které slaví sto let své existence. VTÚ zde prostřednictvím odštěpného závodu VTÚLaPVO, coby partnera pro AČR v architektuře komunikačních a informačních systémů, představil dílčí projekty z oblasti KIS a další technologie ze svého odborného portfolia. Tato profesní aktivita byla kladně hodnocena jak velením Armády ČR, tak širokou veřejností.    

Obdobně pozitivní ohlas vyvolala přítomnost VTÚ na pražské Letenské pláni, kde se uskutečnil Den s armádou Praha 2017. Na této prezentační akci pro širokou veřejnost, na níž probíhaly statické a dynamické ukázky vojenské výzbroje a výstroje za uplynulých sto let, byla ke zhlédnutí také expozice VTÚLaPVO s bezpilotní platformou. Vyškovský odštěpný závod VTÚPV zde absolvoval svoji veřejnou premiéru jak s dílenským, tak i vyprošťovacím vozidlem pro pozemní vojsko AČR, které bude nově zavedeno do armády. Tuto skutečnost veřejnosti a médiím opakovaně zmínil ministr obrany i náčelník Generálního štábu AČR.

„Vojenský technický ústav vnímám jako integrální součást ministerstva obrany, a tudíž na takovýchto resortních akcích nemůže státní podnik VTÚ chybět. Považujeme za důležité prezentovat jak odborné komunitě, tak široké veřejnosti naše jedinečné schopnosti. Velice mě těší nejen pozitivní ohlas příchozích diváků na námi vyvinutou techniku, ale i osobní poděkování od organizátorů obou armádních akcí,“ říká ředitel VTÚ, s. p. Jiří Protiva.

Text: Pavel Lang

Foto: autor, Pavel Novotný a Jan Klain

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz