Czech English

21. 05. 2015VTÚ byl na brněnském výstavišti viditelný

VTÚ byl na brněnském výstavišti viditelný

Popsat stručně to, co se událo během tří dnů (19. – 21. 5. 2015) v expozici Vojenského technického ústavu, s. p. na 13. Mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET, de facto nelze. Každá návštěva, jak vrcholných představitelů vystavovatelských společností, tak VIP hostů i běžných fajnšmekrů, by nepochybně vydala na samostatný článek. Proto jen telegraficky – odezva byla velice pozitivní!

Pavilon P, stánek číslo 39, kde dominuje známé logo - VTÚ, s. p. Na nevelkém prostoru se však nacházejí zajímavé exponáty z odborného portfolia jednotlivých odštěpných závodů (VTÚL a PVO Praha-Kbely. VTÚPV Vyškov, VTÚVM Slavičín). Pozornost poutají 60mm lehký ruční minomet ANTOS typu Commando, unikátní řada 60mm minových nábojů, bezpilotní rotorový univerzální systém (BRUS), gyroskopicky stabilizované hlavice nebo podařené makety přepravního boxu Biobox, mobilního stožáru AN-12 a filtračního a ventilačního zařízení Klimabox-S. Bez rozdílu jsou jednotlivé exponáty terčem permanentních dotazů.

Na „devětatřicítce“ však prezentace Vojenského technického ústavu zdaleka nekončí. V IDET Aréně opakovaně potvrzuje svoji profesní třídu moderní bezpilotní prostředek s kolmým startem a přistáním BRUS, který disponuje širokými možnostmi využití. Jako nadmíru efektivní hodnotí letecký monitoring svých ukázek složky ozbrojených sil a integrovaného záchranného systému. Státní podnik je aktivní i v odborném doprovodném programu. Příklad? Pracovní seminář o vývoji, výrobě a perspektivním využívání bezpilotních prostředků.

„Pro VTÚ to nepochybně byly tři zdařilé dny na brněnském výstavišti. Státní podnik jednoznačně prokázal, že má partnerům v oblasti obranné a bezpečnostní techniky co nabídnout. O naše odborné portfolio projevila velký zájem nejen státní správa, ale také civilní společnosti. Velice progresivní jsou také iniciativy akademické sféry na spolupráci s VTÚ. Důležitou skutečností je i to, že jsme si aktivním přístupem rovněž vytvořili optimální předpoklady k mezinárodní prezentaci státního podniku,“ říká ředitel VTÚ, s. p. Mgr. Jiří Protiva a dodává, že v řádu týdnů budou předjednané návrhy z veletrhu IDET 2015 připravovány ke konkrétní realizaci    

 

Autor: Mgr. Pavel Lang, manažer PR

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz