Czech English

14. 06. 2016VTÚ a HC Dukla Praha zakládají novou tradici

VTÚ a HC Dukla Praha zakládají novou tradici

Začátek nové tradice u státních podniků a příspěvkových organizací Ministerstva obrany! Takto stroze, ale výstižně lze pojmenovat návštěvu házenkářského klubu Dukla Praha ve Vojenském technickém ústavu, s. p., která se na základě iniciativy těchto dvou subjektů uskutečnila 14. června 2016 v pražských Kbelích.

Státní podnik VTÚ připravil pro juniorské mistry republiky a hráče z A-týmu, kteří letos zažívají nejúspěšnější sezónu od roku 1996 (stříbro v české extralize, semifinále evropského poháru) zajímavý program. Na úvod ředitel Vojenského technického ústavu Mgr. Jiří Protiva blahopřál klubu a jeho hráčům k úspěšné sezóně a následně je seznámil jak se specifickou činností státního podniku, tak i s aktuálními projekty z odborného portfolia odštěpných závodů VTÚ. Dalším tématem byly letecké nehody, respektive jejich vyšetřování, které zevrubně objasnili ředitel VTÚLaPVO Ing. Petr Novotný a manažer speciálních analýz a expertíz Ing. Jan Vachek. Veliký zájem vyvolala prezentace o tzv. černé skříňce, v níž se zaznamenávají letová data a komunikace z paluby letounu, o kterých hovořil expert ze specializovaného pracoviště VTÚLaPVO Ing. Jan Braunsperger.

Program ve VTÚ pokračoval ukázkou vývojové řady bezpilotních prostředků, které Vojenský technický ústav již přes třicet roků vyvíjí a vyrábí. Finále patřilo letové ukázce bezpilotního rotorového univerzálního systému (BRUS).    

„Opravdu jsme nadšeni, byla to super návštěva. Jedná se o premiéru HC Dukla Praha, při níž chceme navštěvovat naše partnery. Kluci si to skutečně užili. Dozvěděli se mnoho zajímavých informací a viděli na vlastní oči moderní technologie. Bylo to pro nás velice přínosné a my vedení VTÚ moc děkujeme,“ říká ředitel HC Dukla Praha Mgr. Vladimír Orság.

„VTÚ tímto naplňuje deklarované body vzájemné spolupráce. Prezentovali jsme naše profesní úspěchy ve vědě a výzkumu, Těší nás, že je ohlas na tuto historicky první návštěvu pozitivní. Jsme připraveni nabídnout zajímavý program i u ostatních odštěpných závodů VTÚ,“ konstatuje ředitel státního podniku J. Protiva a dodává, že házenkáři Dukly Praha mají i nadále podporu VTÚ.

Autor: Pavel Lang

Foto: Pavel Novotný

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz