Czech English

10. 10. 2014„Vojenský technický ústav má kapacitu, která je svým způsobem nenahraditelná,“ řekl při návštěvě podniku ministr obrany Martin Stropnický

„Vojenský technický ústav má kapacitu, která je svým způsobem nenahraditelná,“ řekl při návštěvě podniku ministr obrany Martin Stropnický

Jako oboustranně prospěšnou lze charakterizovat návštěvu ministra obrany České republiky Martina Stropnického ve Vojenském technickém ústavu, s. p., která se uskutečnila v pátek 10. října 2014.

Program ministra otevřelo jednání s ředitelem Vojenského technického ústavu Václavem Irovským, který ho informoval jak o organizační struktuře podniku, tak o odborném portfoliu odštěpných závodů v Praze-Kbelích, Vyškově a Slavičíně. Poté proběhlo setkání s vedením VTÚ, s. p., na němž byl ministr obrany zevrubně seznámen s konkrétními projekty a aktuální situací při zadávání veřejných zakázek.

Pracovní jednání M. Stropnického pokračovalo diskusí s představiteli odborových organizací jednotlivých odštěpných závodů VTÚ, na kterém byla přítomna také předsedkyně Českomoravského odborového svazu civilních zaměstnanců armády Jitka Šebková. Navzdory svému „nabitému“ programu si našel ministr obrany také chvíli na setkání se zaměstnanci Vojenského technického ústavu. Na závěr jeho návštěvy mu byly prezentovány dílčí projekty – lehké obrněné vozidlo průzkumné LOV-Pz, mobilní stožár AN-12 a široké portfolio bezpilotních prostředků.

„Vojenský technický ústav, stejně jako další státní podniky, jejichž zakladatelem je Ministerstvo obrany ČR, si nepochybně zaslouží větší pozornost. Vedení resortu by si mělo lépe uvědomit, co může VTÚ v oblasti obrany a bezpečnosti zabezpečovat. A rozhodně toho není málo. Podnik není v dobré kondici, ale myslím si, že ani ne vlastní vinou. Uděláme vše proto, aby rok 2015 už neznamenal nějaká červená čísla. Jsem pevně přesvědčený, že Vojenský technický ústav má kapacitu, která je svým způsobem nenahraditelná a že si ji stát určitě musí ponechat jako kapacitu strategického významu,“ řekl na závěr svojí návštěvy ministr obrany Martin Stropnický.

 

Autor: Mgr. Pavel Lang

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz