Czech English

24. 02. 2017Vedení VTÚ navštívilo bechyňské ženisty

Vedení VTÚ navštívilo bechyňské ženisty

Ve čtvrtek 23. února 2017 se uskutečnila pracovní návštěva vedoucích představitelů Vojenského technického ústavu, s. p. u 15. ženijního pluku v Bechyni. Při společném jednání se diskutovaly možnosti další spolupráce mezi státním podnikem Ministerstva obrany a útvarem bojové podpory Pozemních sil Armády ČR. Pro VTÚ jsou takováto výjezdní zasedání k vojenským útvarům a zařízením AČR důležitou zpětnou vazbou při plnění specifických úkolů v oblasti obranného výzkumu, vývoje, inovace a zkušebnictví. Obdobné profesní aktivity nedávno proběhly již na leteckých základnách Vzdušných sil AČR v Čáslavi a v Náměšti nad Oslavou i na Agentuře vojenského zdravotnictví v Hradci Králové.

„Vedení VTÚ si udělalo reálný obrázek o provozované technice ženijního pluku. Tím se otevírají konkrétní možnosti ke vzájemné spolupráci. Následně o ní budeme jednat, a to již mnohem konkrétněji při setkáních naších odborníků,“ uvedl velitel bechyňských ženistů plukovník gšt. Jiří Lustyk.

Pozitivní hodnocení k tzv. restartu efektivnější součinnosti obou resortních institucí vyjádřil také ředitel Vojenského technického ústavu Jiří Protiva: „Technické zabezpečení ženistů zapadá do odborného portfolia státního podniku. Zájem o širší spolupráci je tady oboustranný. Z provedené prohlídky techniky a následné diskuse vyplynulo několik společných aktivit v oblasti zabezpečení ženijních jednotek, včetně jejich technické podpory“.

Autor: Pavel Lang          

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz