Czech English

22. 10. 2015Ve VTÚ, s. p. se konal technologický workshop pro složky integrovaného záchranného systému

Ve VTÚ, s. p. se konal technologický workshop pro složky integrovaného záchranného systému

Prezentace komplexního řešení v provozování bezpilotních prostředků! To bylo stěžejní téma technologického workshopu pro složky integrovaného záchranného systému, který pořádal Vojenský technický ústav, s. p. ve spolupráci se společnostmi Mobilicom – Veracomp s.r.o. a TTC Telekomunikace s.r.o. ve středu 21. října 2015.

Úvodní část pracovního jednání odborných pracovníků jak ze složek integrovaného záchranného systému, tak i Letecké služby Policie ČR patřila prezentacím. Nejprve se ujal slova ředitel státního podniku VTÚ Mgr. Jiří Protiva a přítomné seznámil nejen s širokým portfoliem tří odštěpných závodů, ale také s aktuálně řešenými tématy, včetně těch, které reagují na stávající bezpečnostní rizika. Následně představil Ing. Jiří Kuzdas, ředitel úseku speciálních zástaveb a bezpilotních systémů Vojenského technického ústavu letectva a protivzdušné obrany, řadu bezpilotních prostředků, které od roku 1983 toto pracoviště vyvíjí a vyrábí. Počínaje tzv. Experimentem 50, konče bezpilotním rotorovým univerzálním prostředkem (BRUS).

Profesní gradace workshopu pokračovala vystoupením zástupců společnosti Mobilicom, kteří představili unikátní síťové řešení, jenž kombinuje technologie 4G-LTE s mobilní síťovou technologií MESH a nabízí zabezpečenou bezdrátovou komunikaci bez závislosti na jakékoliv infrastruktuře. Neméně zajímavá byla i prezentace společnosti TTC Telekomunikace neboli tradičního dodavatele komunikačních řešení, cílená do oblasti bezpilotních prostředků, respektive popisující sofistikovanou komunikační podporu jejich činnosti.

Program technologického workshopu poté pokračoval praktickými ukázkami v areálu odštěpného závodu VTÚLaPVO Praha - Kbely. Přítomní shlédli nasazení bezpilotního prostředku BRUS v různých situacích leteckého monitoringu a za použití různých prvků technické podpory. „Prezentované systémové řešení související s činností bezpilotních prostředků nás velmi zaujalo. Předpokládáme, že se se zaměstnanci VTÚ v řádu týdnů opět sejdeme a v odborné diskusi budeme pokračovat,“ řekli na závěr příslušníci Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR.

 

Autor: Mgr. Pavel Lang, VTÚ, s. p.       

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz