Czech English

26. 11. 2015Ve VTÚ, s. p. jednali čeští odborníci zastoupení v alianční Organizaci pro vědu a technologie

Ve VTÚ, s. p. jednali čeští odborníci zastoupení v alianční Organizaci pro vědu a technologie

Předposlední listopadové pondělí se ve Vojenském technickém ústavu, s. p. konalo jednání představitelů České republiky zastoupených v odborných panelech alianční vědecko-technické organizace nesoucí název Science & Technology Organization (STO). Tato zasedání se organizují již od roku 2001, a to zpravidla dvakrát ročně. Tentokrát se jej zúčastnilo bezmála dvacet odborníků jak z Ministerstva obrany, tak z průmyslové sféry a akademické obce a předsedal mu vrcholný představitel ČR ve Výboru pro vědu a technologie (Science & Technology Board) doc. Ing. Blahoslav Dolejší, CSc.

Hlavním tématem jednání bylo zapojení českých zástupců v projektech panelů STO a využití projektů v panelech k naplnění cílů Koncepce obranného aplikovaného výzkumu, vývoje a inovací v období 2016 až 2022. Jako příklad lze uvést tématiku kybernetické bezpečnosti, dále simulačních technologií a výcviku nebo budoucí technologické a operační výzvy spojené s aplikací syntetického paliva.       

Listopadové jednání ve VTÚ bylo zároveň přípravou na společné jednání zástupců v panelech STO s předsedy odborných sekcí Rady rezortu obrany pro vědu a výzkum, které proběhne v první polovině příštího roku.

V této souvislosti je důležité připomenout vědecké panely, které jsou v gesci STO. Jedná se o Applied Vehicle Technology (AVT), Human Factors and Medicine (HFM), Information Systems Technology (IST), Systém Analysis and Studies (SAS), Systems Concepts and Integration (SCI), Sensors and Electronics Technology (SET), NATO Modelling and Simulation Group (NMSG) a Information Management Committee (IMC).

Autor: Ing. Petr Ječmen

Ilustrační foto: Mgr. Pavel Lang

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz