Czech English

25. 11. 2019„U VTÚ jsme našli celou řadu inspirace,“ říká generál Ngo Van Giao

„U VTÚ jsme našli celou řadu inspirace,“ říká generál Ngo Van Giao

V pondělí 25. listopadu 2019 zavítala na ředitelství Vojenského technického ústavu, s. p. v pražských Kbelích delegace odboru vojenské vědy Ministerstva obrany Vietnamu, kterou vedl její generální ředitel generálmajor Ngo Van Giao.

Ředitel VTÚ, s. p. Jiří Protiva seznámil vietnamské hosty s organizační strukturou a činností státního podniku při realizaci strategických zájmů státu v oblasti obrany, bezpečnosti a rozvoje schopností jak pro Armádu ČR, tak dalších ozbrojených sborů i integrovaného záchranného systému. Následná prezentace zástupců Vojenského technického ústavu letectva a protivzdušné obrany cílila na působnost odštěpného závodu v oblastech letecké techniky, inženýrsko-leteckého zabezpečení, leteckého radiového a navigačního zabezpečení, letištního provozního zabezpečení a výsadkové a záchranné služby. Další informace, včetně praktických ukázek, o dílčích projektech zbývajících odštěpných závodů VTÚPV Vyškov a VTÚVM Slavičín jsou připraveny na úterý 26. listopadu ve vyškovském areálu.

„Velice oceňuji, že během krátké doby se z Vojenského technického ústavu stala uznávaná instituce v oblasti obrany a bezpečnosti. Nejen prezentace, ale především následná diskuse, byla pro delegaci Ministerstva obrany Vietnamu velice přínosná a v mnohém i inspirující. V reálu existuje několik odborných průsečíků, na kterých bychom chtěli s VTÚ úzce spolupracovat. Odjíždíme s konkrétními návrhy, o kterých budeme informovat vrcholné představitele vietnamské armády,“ řekl genmjr. Ngo Van Giao.

Autor: Pavel Lang    

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz