Czech English

22. 02. 2018Technologie a systémy Vojenského technického ústavu se také podílejí na nepřetržitém průzkumu vzdušného prostoru

Technologie a systémy Vojenského technického ústavu se také podílejí na nepřetržitém průzkumu vzdušného prostoru

Získání zpětné vazby od útvarů Armády České republiky je cenným zdrojem informací pro nadcházející směřování projektů Vojenského technického ústavu, s. p. v oblasti obranného výzkumu a vývoje.

Cílem pracovní návštěvy ředitele státního podniku Jiřího Protivy byl tentokrát 26. pluk velení, řízení a průzkumu.

Společné setkání s představiteli pluku proběhlo v lokalitě Hlavenec v prostorách Střediska řízení a uvědomování (CRC – Control and Reporting Centre). O svých zkušenostech, respektive názorech na dílčí modernizace, hovořili s ředitelem státního podniku VTÚ plukovník gšt. Milan Malík, velitel 26. pluku, a velitel CRC plukovník Zdeněk Patera.   

„Vojenský technický ústav disponuje sofistikovanými technickými řešeními, bez nichž bychom nemohli plnit náš hlavní úkol, a to nepřetržitý průzkum vzdušného prostoru. Dnes jsme představitelům VTÚ ukázali jím dodané technologie a systémy. V reálu jsme demonstrovali, jak jsou tato zařízení specificky využívána,“ uvedl plukovník Malík, a na vysvětlenou dodal: „Vaše projekty můžeme vidět na zemi i ve vzduchu, ale jen u 26. pluku plní tato zařízení svoji funkci na specializovaných pracovištích a sálech v podzemí.“

Technologie a systémy VTÚ využívají specialisté tamního „céercéčka“ již dlouhodobě. Zejména se jedná o analýzy a integrace hlasových služeb a koordinaci vazeb jednotlivých operačně taktických systémů vzdušných sil.

„Dnešní výměna informací nad projekty VTÚ byla velice konstruktivní. Vzájemný dialog nás posouvá vpřed a společné postupy jsou tou nejvíce efektivní cestou. Potřebujeme znát aktuální názory uživatelů na budoucí rozvoj, abychom se mohli přizpůsobit požadavkům. Získal jsem nejen zajímavé, ale i potřebné informace o realitě. Naše spolupráce funguje a obě strany ji chtějí stále zvyšovat. Jedním z našich klíčových úkolů je integrační činnost u zásadních projektů a při modernizaci radiolokační výzbroje pluku,“ zhodnotil význam společného setkání ředitel VTÚ Jiří Protiva.

Oboustranný přínos této pracovní návštěvy potvrdil i Petr Novotný, ředitel jednoho ze tří odštěpných závodů státního podniku – Vojenského technického ústavu letectva a protivzdušné obrany, který Jiřího Protivu doprovázel.

Autor: kapitánka Lucie Machorková, tisková mluvčí 26. pVŘPz

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz