Czech English

28. 04. 2017Spolupráce mezi VTÚ a ČVUT dostala nový implus

Spolupráce mezi VTÚ a ČVUT dostala nový implus

Poslední dubnový čtvrtek se na rektorátu Českého vysokého učení technického v Praze uskutečnil workshop k další etapě spolupráce ČVUT s Vojenským technickým ústavem, s. p. VTÚ tímto navazuje na Memorandum o spolupráci uzavřené mezi resortem obrany a ČVUT, které 18. března 2015 stvrdili svými podpisy Martin Stropnický a Petr Konvalinka.

„Kontakty mezi VTÚ a ČVUT jsou již dlouhodobé. Posláním dnešního semináře je dát vzájemné spolupráci obou institucí nový impuls ve vzdělávání, výzkumu, vývoji, inovacích a expertních činnostech,“ říká ředitel Vojenského technického ústavu, s. p. Jiří Protiva.

Součinnost státního podniku MO a prestižní tuzemské alma mater lze ukázat na příkladu odštěpného závodu VTÚLaPVO Praha – Kbely. Tady již několik roků spolupracují při společném vývoji distribuovaného řídícího systému pro bezpilotní letouny a gyroskopicky stabilizovaných hlavic. V současné době mezi VTÚLaPVO a ČVUT probíhají konzultace o možnostech zahájení spolupráce na perspektivních projektech: biomedicínské inženýrství, aplikace umělých neuronových sítí, využití nanotechnologií pro ověřování částic v ovzduší nebo kognitivní systémy a neurovědy. Je nabíledni, že obdobné profesní aktivity lze uvést také u odštěpných závodů VTÚPV Vyškov a VTÚVM Slavičín.   

„Seminář ukázal odborné portfolio VTÚ, o kterém jsme tušili, ale nebyli jsme si jím jistí. Progresivním ukazatelem bylo, že dílčí prezentace vyvolaly okamžitý zájem protistrany. Rozběh naší spolupráce je nezpochybnitelný, i když to může nějakou chvíli trvat. Osobně očekávám nové impulsy součinnosti VTÚ a ČVUT, které povedou ke prospěchu jak obou institucí, tak ke prospěchu České republiky,“ konstatoval na závěr odborného workshopu  Zbyněk Škvor, prorektor pro vědeckou a výzkumnou činnost ČVUT v Praze.

Autor: Pavel Lang

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz