Czech English

19. 04. 2018Spolupráce dvou státních podniků při identifikaci a eliminaci nebezpečných dronů

Spolupráce dvou státních podniků při identifikaci a eliminaci nebezpečných dronů

Dva státní podniky České republiky, Řízení letového provozu a Vojenský technický ústav, se dohodly na společném přispění k vyšší bezpečnosti fenoménu dnešní doby, a to bezpilotnímu létání. Svoji součinnost vymezily v memorandu „Integrace a detekce bezpilotních systémů v ČR,“ které stvrdili svými podpisy generální ředitel ŘLP ČR, s. p. Jan Klas a ředitel VTÚ, s. p. Jiří Protiva.

Nadcházející činnost v oblastech letových navigačních služeb bude mezi oběma státními institucemi koordinována. K dosažení vyšší efektivity současného potenciálu dojde k intenzivnější výměně informací a specifikací systémů, které mají vazbu nejen na ochranu zájmových objektů a území státu, ale také na normativní a legislativní činnost.

Řízení letového provozu bude do budoucna řešit v rámci svých možností a kompetencí legislativní problematiku spojenou s provozem bezpilotních prostředků v podmínkách ČR a pro uživatele tzv. dronů připraví softwarové řešení evidence a jejich pohybu na českém území. „S VTÚ budeme spolupracovat při řešení aplikací aktivních prvků ochrany pro detekci, identifikaci a eliminaci nebezpečných bezpilotních prostředků,“ upřesňuje J. Klas.

„VTÚ poskytne součinnost při řešení legislativní problematiky spojené s provozem dronů,“ říká ředitel státního podniku J. Protiva a konstatuje, že se Vojenský technický ústav zaměří především na integrační a vývojové činnosti v dílčích antidronových řešeních. „Ve svých odborných portfoliích jsme našli řadu průsečíků, jejichž společnou realizací můžeme posunout tuto problematiku v rámci České republiky dopředu,“ dodává ředitel VTÚ, s. p.           

Autor: Pavel Lang

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz