Czech English

15. 01. 2016Společná vize VTÚ, s. p. a Zlín Aircraft a. s. o leteckém průzkumu

Společná vize VTÚ, s. p. a Zlín Aircraft a. s. o leteckém průzkumu

„Dvěstěpadesátka“ ze státního podniku Vojenský technický ústav pod „dvěstěčtyřicetdvojkou“ z akciové společnosti Zlín Aircraft. Řečeno srozumitelně, gyroskopicky stabilizovaná hlavice S250 instalovaná pod letounem Zlín Z-242L pro letecký monitoring, včetně pátracích a záchranných misí. O této možnosti jednali 13. ledna 2016 na otrokovickém letišti vrcholní představitelé obou institucí.

O aktuálnosti tématiky leteckého monitoringu, například při ochraně hranic v souvislosti s migrační vlnou uprchlíků, není třeba pochybovat. Proto Vojenský technický ústav, s. p. a Zlín Aircraft a. s. přicházejí s iniciativou spočívající ve společném vytvoření sestavy – kompletu gyroskopicky stabilizované hlavice S250 na letounu Zlín Z-143LSi nebo Z-242L.

„Z naší strany mohu hovořit o velkém zájmu na tomto možném projektu. Jsme připraveni poskytnout letoun pro provedení zástavby kamerového systému a uskutečnit testování v rámci pozemních a letových zkoušek,“ říká ředitel akciové společnosti Zlín Aircraft Ing. Miloslav Tutter.

Shodné stanovisko na možnou spolupráci má i ředitel VTÚ, s. p. Mgr. Jiří Protiva: „Úspěšná spolupráce obou stran může přinést řešení dílčích problémů souvisejících zejména s aktuálními bezpečnostními riziky. Tato profesní výzva je pro nás velice zajímavá, a to i z pohledu zapojení a podpory dvou subjektů z českého průmyslu. Dnešní jednání, včetně prezentace výroby letounů a jejich letových možností, považuji za dobrý základ pro další společné aktivity,“ konstatoval ředitel státního podniku Jiří Protiva a potvrdil, že se pracovní skupiny obou podniků setkají v únoru v odštěpném závodu Vojenský technický ústav letectva a protivzdušné obrany v Praze-Kbelích.

 

Autor: Pavel Lang, VTÚ, s. p.   

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz