Czech English

09. 10. 2017Soutěžní klání na zkušební střelnici VTÚ

Soutěžní klání na zkušební střelnici VTÚ

V sobotu 7. října 2017 se uskutečnil na zkušební střelnici Vojenského technického ústavu, s. p. v Bzenci třetí ročník střelecké soutěže „O pohár ředitele VTÚ“. Na dvě desítky střelců z České republiky a ze Slovenska zde absolvovali náročná cvičení, která dokonale prověřila jejich přesnost střelby. Nejlepšího výsledku dosáhl příslušník Policejního sboru Slovenské republiky Štefan Blaha, který tak získal trofej věnovanou ředitelem státního podniku VTÚ Jiřím Protivou.

Neméně zajímavý byl i doprovodný program ke střelecké soutěži. V reálu, možnost střelby ze zbraní, které zde prezentovala jak Česká zbrojovka, a.s. Uherský Brod, tak odštěpný závod Vojenský technický ústav výzbroje a munice Slavičín. Za asistence zkušených lektorů z obou institucí si nemálo zaměstnanců a jejich rodinných příslušníků (někteří i poprvé v životě) vyzkoušela ostrou střelbu z pistolí různých ráží nebo z útočných pušek a samopalů. Pro většinu přítomných to byl zcela výjimečný zážitek.

Dalším pozitivem pro přítomné byla prezentace střeleckých linek zkušební střelnice VTÚ a zevrubná informace o možnostech i perspektivách zdejšího unikátního cvičiště. Tuto možnost nejen využil, ale především vysoce ocenil také ředitel Institutu vzdělávání Sboru vězeňské a justiční stráže Slovenské republiky podplukovník Norbert Kuruc v doprovodu svých lektorů střelecké přípravy.

Text: Pavel Lang

Foto: archiv VTÚVM Slavičín

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz