Czech English

01. 04. 2015Prologem prezentace, epilogem praktické ukázky projektů VTÚ

Prologem prezentace, epilogem praktické ukázky projektů VTÚ

Postačilo jen pár minut jednání a obava z toho, že Vězeňská služba České republiky a Vojenský technický ústav budou složitě hledat eventuality úzké spolupráce, vzala za své. Vrcholní představitelé ozbrojeného bezpečnostního sboru, který zajišťuje výkon vazby a výkon trestu odnětí svobody, jakož i ochranu pořádku a bezpečnosti při výkonu soudnictví i správě soudů a státního podniku VTÚ, který poskytuje strategické dodávky a služby, potřebné k zajištění obrany a bezpečnosti ČR, záhy dali najevo, že společná témata pro budoucí spolupráci existují.

Začátek jednání vrcholných představitelů Vojenského technického ústavu a Vězeňské služby České republiky patřil prezentaci státního podniku. Ředitel VTÚ Mgr. Jiří Protiva zevrubně seznámil generálního ředitele VS ČR brigádního generála PhDr. Pavla Ondráška s unikátními schopnostmi VTÚ, dále s jeho organizační strukturou a odborným portfoliem odštěpných závodů v Praze-Kbelích, Vyškově a Slavičíně. Následně upřesnil technický ředitel VTÚ Ing. Vít Ševčík dílčí projekty státního podniku, které by v budoucnu mohly zefektivnit zajišťování vězeňské služby ve věznicích různých typů, prioritně v zařízeních se zvýšenou ostrahou. Pozitivní ohlas ze strany brigádního generála Pavla Ondráška a zástupce vrchního ředitele kanceláře a vedoucího oddělení vnějších vztahů plukovníka Ing. Evžena Vondráčka vzbudily výcvikové možnosti na zkušební střelnici Bzenec, která je v gesci odštěpného závodu Vojenský technický ústav výzbroje a munice Slavičín.

„Pravdou je, že v nadcházejícím období plánuje Vězeňská služba České republiky obnovu technologií. Některé projekty z portfolia Vojenského technického ústavu nás zaujaly a rádi bychom se s nimi, ať už formou prezentace nebo praktických ukázek seznámili. Ve spolupráci s VTÚ chceme postupovat komplexně a proto jsme se s ředitelem Vojenského technického ústavu domluvili na návštěvě skupiny expertů Vězeňské služby ČR ve VTÚ na měsíc květen,“ řekl na závěr jednání brigádní generál Pavel Ondrášek.

 

Připravil: Mgr. Pavel Lang, manažer PR VTÚ, s. p.        

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz