Czech English

18. 07. 2017Přispění VTÚ k branné výchově dětí a mládeže

Přispění VTÚ k branné výchově dětí a mládeže

V souvislosti se složitou bezpečnostní situací tady máme další prioritu – brannou výchovu dětí a mládeže. Leckdo již začal na její důležitost důrazně upozorňovat, leckdo již podal k posouzení systémové řešení. Vojenský technický ústav, s. p. nehodlá stát stranou. Preferuje však činy místo slov. Již v loňském roce se stal partnerem branného tábora Kamenec v Orlických horách neboli nejdéle existujícího dětského letního tábora v tuzemsku, jehož náplní je získání potřebných dovedností a zkušeností z branné činnosti a pobytu v přírodě.

Aktivity státního podniku ministerstva obrany VTÚ navazují na dlouholetou tradici vzájemné spolupráce mladých „kameňáků“ s Armádou ČR a Policií ČR. Sedmnáctý červencový den se stala součástí táborového programu prezentace dílčích projektů odštěpného závodu Vojenský technický ústav letectva a protivzdušné obrany souvisejících s monitoringem krizových situací. Netřeba zdůrazňovat, že unikátní ukázka měla nejen velký ohlas, ale především poskytla mladé generaci řadu potřebných informací. Nelze nevzpomenout také další důležitou okolnost, a to možnost umístění dětí zaměstnanců VTÚ do tábora Kamenec v Orlických horách s využitím benefitního programu.

„VTÚ přispívá k bezpečnostní a branné gramotnosti obyvatelstva, nevyjímaje nejmladší generaci. Konkrétní podobou je podpora dětského tábora zaměřeného na brannou výchovu a lesní moudrost,“ říká ředitel Vojenského technického ústavu Jiří Protiva.

Text: Pavel Lang

Foto: Jan Vachek            

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz