Czech English

04. 12. 2018Prezentace VTÚ na významném jednání v Senátu

Prezentace VTÚ na významném jednání v Senátu

Výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu Parlamentu České republiky ve spolupráci s Defense Security Innovation Hub a Českým vysokým učením technickým uspořádaly konferenci se zaměřením na obranu a bezpečnost s názvem Reakce na hybridní hrozby: multisektorová spolupráce.

Konference, která se zaměřila na tématiku C4ISTAR (Command, Control, Communications, Computers, Intelligence, Surveillance, Targets, Acquisition and Reconnaissance), dále kybernetickou bezpečnost i obranu a umělou inteligenci a robotiku, se zúčastnili také představitelé Vojenského technického ústavu, s. p. v čele s ředitelem státního podniku Jiřím Protivou, který byl hostem jednoho z odborných panelů.

„Problematikou C4ISTAR se odštěpné závody Vojenského technického ústavu zabývají již dlouhodobě. Například na úseku komunikačních a informačních systémů VTÚLaPVO pracují na vývoji C2 systému pro vzdušné a pozemní síly AČR nebo na speciálním SW pro kontrolu palby, plánování vzdušných operací či spojení,“ řekl ředitel VTÚ, s. p. Jiří Protiva a následně přiblížil některá bezpečnostní řešení z produkce VTÚ jako například dvoucestnou bezpečnostní bránu ve formě datové diody navrženou pro komunikaci mezi doménami s různými stupni utajení. Auditorium rovněž seznámil s dílčími projekty průzkumných a monitorovacích systémů v oblasti C4ISTAR z VTÚVM Slavičín, které byly realizovány pro Armádu ČR nebo Vojenskou policii.     

Autor: Pavel Lang      

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz