Czech English

05. 02. 2018Prezentace unikátního monitorovacího systému pro atomovou agenturu

Prezentace unikátního monitorovacího systému pro atomovou agenturu

Součinnost Vojenského technického ústavu, s. p. a společnosti Nuvia ve vývoji systému na přesné měření radiace pomoci dronu zaznamenala další profesní posun. Přispěla k tomu prezentace bezpilotního rotorového univerzálního systému (BRUS) z produkce úseku speciálních zástaveb a bezpilotních systému odštěpného závodu VTÚLaPVO a zařízení na odhalení radioaktivních látek DRONES–G od české firmy pro Mezinárodní agenturu pro atomovou energii (IAEA – International Atomic Energy Agency).

Letové nasazení bezpilotního prostředku VTÚ a testování schopností radiačního monitorovacího modulu DRONES-G při leteckém měření se uskutečnilo v rakouském Seibersdorfu, kde se nacházejí specializované laboratoře pro jadernou aplikaci Mezinárodní agentury pro atomovou energii (IAEA).

Pro monitorovací systém, který dokáže určit zdroj možného radioaktivního záření v zájmové oblasti, to byla mezinárodní premiéra. Experti z IAEA kladně hodnotili zejména efektivnost a operabilitu nasazení v reálné situaci, dále modularitu v použití, přenos dat v reálném čase a možnost vyhodnocení výsledků měření okamžitě po ukončení leteckého monitoringu.

Autor: Pavel Lang    

Foto: archiv Nuvia, a. s.

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz