Czech English

16. 05. 2016Pětapadesátiny slavičínského „výzkumáku“

Pětapadesátiny slavičínského „výzkumáku“

Od historie po současnost, aneb pětapadesát roků slavičínského výzkumáku. Minulost – rok 1961 a Výzkumný a zkušební ústav 011, jehož předmětem činnosti byly dělostřelecké a pěchotní zbraně, včetně zaměřovacích a naváděcích zařízení. Přítomnost – rok 2016 a Vojenský technický ústav výzbroje a munice, který se zaměřuje na inovaci, výzkum, vývoj a zkušebnictví při naplňování obranných a bezpečnostních požadavků státu v oblastech výzbroje a munice.

Kulaté výročí založení odštěpného závodu Vojenský technický ústav výzbroje a munice si připomněli bývalí i současní zaměstnanci v pátek 13. května 2016 v kulturním domě Sokolovna ve Slavičíně. S přáním stabilizace, respektive progresu je oslovila řada hostů, například náčelník dělostřelectva Armády ČR plukovník Ivan Mráz nebo ředitel Vojenského výzkumného ústavu, s. p. Bohuslav Šafář. Samozřejmě, že byl přítomen i ředitel státního podniku Vojenský technický ústav Jiří Protiva: „Odštěpný závod VTÚVM Slavičín je od roku 2013 integrální součástí VTÚ a tak tomu bude i nadále. Toto organizační zařazení mu predikuje stabilizaci a udržení potřebného profesního know-how. Zakladatel i vedení státního podniku činí konkrétní opatření, aby specifické činnosti slavičínského závodu zůstaly zachovány. VTÚVM má na to, aby byl stabilním partnerem zejména pro Armádu České republiky a pro další instituce obranného a bezpečnostního průmyslu.“

„Pětapadesátinami“ slavičínského „výzkumáku“ provedl přítomné ředitel odštěpného závodu VTÚVM Ján Roman. Jeho prezentace neboli přehled výsledků výzkumných a vývojových úkolů, byla nejen historicky, ale především profesně velice zajímavá. Začala u vývoje 152mm dálkového náboje s tříštivo trhavou střelou, pokračovala protiletadlovým raketovým kompletem Strela-2M nebo protitankovým raketovým kompletem Konkurz a končila 60mm lehkým ručním minometem Antos a průzkumným a pozorovacím kompletem Sněžka.   

Program oslavy výročí pokračoval neformálním setkáním generací zaměstnanců VTÚVM a následně prezentací současných projektů z odborného portfolia Vojenského technického ústavu výzbroje a munice.

Autor: Pavel Lang, VTÚ, s. p.  

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz