Czech English

31. 05. 2016Partnerem výstavy fotografií z vojenských misí je také VTÚ, s. p.

Partnerem výstavy fotografií z vojenských misí je také VTÚ, s. p.

Ten druhý život. Pod tímto názvem se od 31. května do 29. září 2016 uskuteční v sedmi městech České republiky - Brno, Olomouc, Dukovany, Ostrava, Lednice, Třeboň, Praha - putovní výstava fotografií z nasazení českých vojáků v zahraničních misích v Kosovu, Iráku, Afghánistánu a Mali. Jedním z partnerů výstavy, nad níž převzal záštitu ministr obrany České republiky Martin Stropnický, je i Vojenský technický ústav, s. p.

„Portfolio Vojenského technického ústavu je zaměřeno na výzkum a vývoj vojenských technologií, které jsou využívány i v misích Armády České republiky. Záměr výstavy, netradičně prezentovat příběhy vojáků z nasazení v zahraničí, nás oslovil. Proto ji VTÚ podporuje,“ říká ředitel státního podniku Jiří Protiva.

Základní myšlenkou vystavených fotografií je nabídnout jiný, méně oficiální pohled na zahraniční nasazení AČR a ukázat takové stránky života v operaci, jako je komunikace a pomoc místním obyvatelům. „Výstava je zároveň symbolickým poděkováním všem účastníkům misí a jejich rodinným příslušníkům,“ zdůraznil ministr obrany Martin Stropnický.

Výstava bude ukončena slavnostní dražbou vybraných fotografií, jejíž výtěžek bude určen na podporu činnosti Komunitního centra pro válečné veterány a jejich rodinné příslušníky pod patronací Vojenské nemocnice v Brně. 

Autor: Pavel Lang   

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz