Czech English

25. 08. 2016Osobitý vklad VTÚ válečným veteránům

Osobitý vklad VTÚ válečným veteránům

 Šestačtyřicet. To je počet unikátních fotografií z nasazení českých vojáků v zahraničních misích. Jako celek tvoří výstavu, která pod názvem „Ten druhý život“ putuje napříč Českou republikou. Její obsahový i charitativní záměr oslovil také Vojenský technický ústav. Státní podnik VTÚ akci podpořil a stal se jedním z partnerů výstavy.

Dalším městem, kde lze fotografie z misí shlédnout, je Třeboň. Ve středu 24. srpna 2016 se v galerii státního zámku uskutečnilo slavnostní zahájení výstavy. Jeho součástí byly ukázky výzbroje a techniky útvarů Armády ČR. VTÚ zde představil bezpilotní letoun Sokol a gyroskopicky stabilizovanou hlavici S 250, která umožňuje zachycení a automatické sledování cíle.

Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili jak představitelé resortu obrany, tak sdružení válečných veteránů a místní samosprávy. „Věcné spojení misí s vědeckou a výzkumnou činností Vojenského technického ústavu se již opakovaně prokázalo. Vojenské technologie, které se ve VTÚ vyvíjí a zkouší, slouží českým profesionálům při jejich nasazení v zahraničí. Proto bylo naše rozhodnutí podpořit výstavu Ten druhý život a stát se jejím partnerem nepochybné,“ řekl ve svém vystoupení ředitel VTÚ, s. p. Mgr. Jiří Protiva.

Poslední lokací výstavy budou prostory Pražského hradu. Poté proběhne dražba vybraných fotografií, jejíž výtěžek bude určen na podporu činnosti Komunitního centra pro válečné veterány a jejich rodinné příslušníky pod patronací Vojenské nemocnice v Brně. Také u toho Vojenský technický ústav nepochybně bude.

Autor: Pavel Lang                     

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz