Czech English

13. 04. 2018„Oceňuji váš rozsah a technický potenciál,“ řekl slovenský velvyslanec ve VTÚ

„Oceňuji váš rozsah a technický potenciál,“ řekl slovenský velvyslanec ve VTÚ

„Při relativně malém počtu zaměstnanců je ve Vojenském technickém ústavu nakumulován jedinečný potenciál, jenž stojí na technickém poznání, zkušenostech a inovacích. VTÚ považuji za špičkové pracoviště se specifickou rolí v obranném a bezpečnostním průmyslu,“ konstatoval velvyslanec Slovenské republiky Peter Weiss, který zavítal na ředitelství státního podniku v Praze - Kbelích v doprovodu přidělence obrany SR plukovníka Štefana Kovácse.   

Stěžejním bodem krátké pracovní návštěvy Petera Weisse ve VTÚ byla prezentace o aktuálním portfoliu činností a oblastech spolupráce se slovenskými partnery. „Uvítal bych, a to nejen kvůli tradicím, ale především pro jejich sofistikovanost, intenzivnější odbornou debatu o dílčích projektech Vojenského technického ústavu při modernizaci Ozbrojených sil Slovenské republiky,“ konstatoval velvyslanec SR. Následně byl informován o stěžejním zadání VTÚ, které spočívá především v řešení projektů technických věd, výzkumu a vývoje, technické pomoci a zkušebnictví, dále ve vypracování analýz, rozborů, podkladů a studií nebo ve vykonávání role systémového integrátora.

„Vojenský technický ústav má zájem rozvíjet se slovenskými partnery užší součinnost. Pana velvyslance jsem seznámil se stávajícím stavem spolupráce, například v oblasti věžových kompletů, 60 milimetrové munice či speciálního testování, a informoval ho, v jakých směrech je VTÚ připraven kooperaci rozvíjet,“ dodal ředitel státního podniku VTÚ Jiří Protiva.

Autor: Pavel Lang

Foto: Pavel Novotný

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz