Czech English

07. 09. 2017Nové poznatky i nové kontakty z prestižního veletrhu MSPO

Nové poznatky i nové kontakty z prestižního veletrhu MSPO

Již po pětadvacáté se v polských Kielcích konal prestižní mezinárodní veletrh obranných a bezpečnostních technologií – MSPO (Miedzynarodowy salon przemyslu obronnego). Mezi zahraničními vystavovateli ani tentokrát nechyběl Vojenský technický ústav, s. p. V součinnosti s polskými obchodními partnery zde prezentoval dílčí projekty, zejména z oblasti výzbroje a munice.

Pracovní návštěva delegace VTÚ na přehlídce MSPO nebyla cílena pouze na aktuální světové trendy v oblasti obrany a bezpečnosti, ale zaměřila se i na pracovní bilaterální jednání se zahraničními vystavovateli v oblasti pozemní a letecké techniky. Domácí Wojskowy instytut techniki pancernej i samochodowej, jakožto i Wojskowy instytut techniczny uzbrojenia patřily mezi ně.           

 „Polský zbrojní průmysl je pro VTÚ velice důležitý. Nejen z hlediska spolupráce s tamními státními institucemi, ale také vzhledem k dodávkám našich systémů do polské armády. Konkrétně se jedná o 60mm lehký ruční minomet Antos typu Commando, včetně minometné munice různých druhů, pro speciální jednotky,“ říká ředitel státního podniku Jiří Protiva a dodává, že prezentace VTÚ na polském trhu otevřela další možnosti úzké součinnosti. „Prostřednictvím partnerských státních institutů se nabízí efektivní propojení vzájemně prospěšných technických aktivit na mezinárodní úrovni. S polskými kolegy jsme mimo oblast výzbroje a munice řešili další konkrétní aktivity, z nichž uvedu například spolupráci v oblasti simulačních technologií, bezpilotní platformy nebo zkušebnictví,“ upřesňuje ředitel Vojenského technického ústavu.

Autor: Pavel Lang

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz