Czech English

21. 07. 2016Kamenec? Novinka VTÚ pro státní podniky a příspěvkové organizace Ministerstva obrany

Kamenec? Novinka VTÚ pro státní podniky a příspěvkové organizace Ministerstva obrany

Dobrou zprávou je, že se v rozrůstajících benefitních programech nemyslí jenom na dospělé. Vojenský technický ústav, s. p. připravil novinku, která se týká sedmi až patnáctiletých kluků a holek. VTÚ se stal iniciátorem aktivity pro děti zaměstnanců pěti státních podniků a devíti příspěvkových organizací Ministerstva obrany. Jedná se o Kamenec v Orlických horách neboli nejdéle existující dětský letní tábor v tuzemsku.   

Jedenašedesátiletá tradice branného tábora Kamenec (http://www.kamenec.pionyr.cz/) stojí jak na tisících dětech, tak na desítkách instruktorů, kteří v nejednom případě byli nebo jsou příslušníky ozbrojených sil. Cílený třítýdenní program vede k nabytí dovedností a zkušeností důležitých pro život. Od července 2016 se tábora v Orlických horách mohou zúčastnit také děti z institucí, které jsou v gesci Sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací Ministerstva obrany České republiky!

Partnerství státního podniku MO a kameneckého tábora není formální záležitostí. Obě strany jej od samého počátku berou opravdově a se zaujetím. „Rádi bychom oslovili všechny resortní státní podniky a příspěvkové organizace, aby se k podpoře dětí a mládeže na branném táboře Kamenec také připojily. Považujeme to nejen za prezentační profesní aktivitu, ale i dílčí formu následného vzdělání a zaměstnání v oblasti obrany a bezpečnosti,“ říká ředitel Vojenského technického ústavu Mgr. Jiří Protiva.

O intenzívnější součinnost Kamence s resortem obrany, respektive Armádou ČR usilují také představitelé tábora. Hlavní vedoucí tábora Martin Vysoký a jeho zástupce Adam Cupal k tomu dodávají: „Otázka branné výchovy dětí a mládeže se v současné době stává opět aktuální. My v tomto tábornickém trendu chceme pokračovat a zvyšovat efektivitu přípravy. Proto užší spolupráce s resortem obrany. Vojenský technický ústav má řadu možnosti, jak nás podpořit. Mít takového partnera jako je VTÚ takzvaně v zádech, je pro nás velice přínosné.“

Prvním krokem vzájemné spolupráce byla prezentace odborného portfolia odštěpných závodů Vojenského technického ústavu v Orlických horách. Premiérově, a to za účasti ředitelky Odboru řízení organizací MO Ing. Marty Kopecké a ředitele VTÚ, s. p. Mgr. Jiřího Protivy, byly na Kamenci k zhlédnutí například bezpilotní prostředky Optoelektron a Sokol, letecký havarijní zapisovač neboli tzv. černá skříňka, dále přepravní box Biobox, záchranné plovoucí vesty nebo 60mm minomet Antos. Je nabíledni, že ukázka dílčích projektů státního podniku VTÚ vyvolala mezi mladou generací veliké nadšení.

Autor: Pavel Lang

Foto: Jan Vachek a Pavel Lang

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz