Czech English

02. 02. 2016Hradní stráž se blíže seznámila se schopnostmi VTÚ, s. p.

Hradní stráž se blíže seznámila se schopnostmi VTÚ, s. p.

Vojenský technický ústav, s. p. neustále iniciuje další možnosti eventuální spolupráce. Institucemi, které mají profesní prioritu, jsou zejména složky ozbrojených sil. Proto se také v úterý 2. února 2016 setkali ředitel VTÚ, s. p. Mgr. Jiří Protiva a velitel Hradní stráže plukovník Ing. Petr Prskavec.

Hradní stráž je vojenským útvarem přímo podřízeným Vojenské kanceláři prezidenta republiky. Do působnosti Hradní stráže patří zabezpečení vnější ostrahy a obrany objektů užívaných prezidentem republiky a jeho hosty a také organizování a zajišťování vojenských poct, zejména při protokolárních a reprezentačních aktivitách prezidenta republiky. Tomu odpovídá její organizační struktura, kterou tvoří velení, strážní jednotky, hudba Hradní stráže a rota zabezpečení.

„Při našem prvotním setkání jsem veliteli Hradní stráže definoval odborné portfolio státního podniku související s bezpečnostní problematikou. Diskutovali jsme o různých formách využití unikátních schopností Vojenského technického ústavu, a to například v oblastech pozorovacích a monitorovacích systémů nebo využití bezpilotních platforem. Nabídli jsme velení Hradní stráže také provádění speciálních výcvikových aktivit na bzenecké zkušební střelnici,“ říká ředitel VTÚ, s. p. Jiří Protiva a dodává, že v případě požadavku Hradní stráže budou o konkrétních formách vzájemné spolupráce jednat pracovní skupiny z obou stran.

Autor: Pavel Lang, VTÚ, s. p. 

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz