Czech English

10. 06. 2015Exkluzivní foto sportovních celebrit s projekty Vojenského technického ústavu

Exkluzivní foto sportovních celebrit s projekty Vojenského technického ústavu

Sportovní celebrity a odborné portfolio Vojenského technického ústavu letectva a protivzdušné obrany. Toto výjimečné pojítko bylo k vidění v úterý 9. června 2015 na kbelském letišti. Důvod? Foto do kalendáře Armádního sportovního centra Dukla na rok 2016.

„S bezpilotním prostředkem BRUS jsem se setkala poprvé. Zajímavý stroj. Nevěděla jsem, co mě při focení čeká, navíc to bylo na mě docela brzo ráno a pršelo. Nakonec se tato moje premiéra v nestandardním prostředí povedla a překonala očekávání. Bylo to fakt super,“ říká Eva Samková, česká snowboardistka závodící ve snowboardcrossu a olympijská vítězka v této soutěži na Zimních olympijských hrách 2014 v Soči.

Obdobné mínění zaznělo také od českého alpského lyžaře a mnohonásobného mistra České republiky Ondřeje Banka. Ten dokonce položil několik „pálených“ dotazů zaměstnancům úseku speciálních zástaveb a bezpilotních systémů VTÚLaPVO. Jejich vyřčené odpovědi, související s unikátním technickým vybavením a širokými možnostmi BRUSu, u něj očividně vyvolal obdiv.     

Je nabíledni, že primární roli sehrával fotograf, a to Marcel Stecker. „Oslovila mě vedoucí katedry fotografie na Filmové a televizní fakultě s nabídkou na zhotovení kalendáře pro ASC Dukla. Dílo mají realizovat čerství absolventi FAMU, což je můj případ. Mým záměrem je předat do tohoto focení maximum ze sebe, aby vzniklo to, co doposud nebylo viděno. Vojenské prostředí je velice specifické. Řekl bych jedinečné. Je to tady stejně jako u sportovců, což v praxi představuje očividné úsilí zdejších zaměstnanců, pozitivně zasáhnout do vývoje světa. Je to unikátní prostředí, kde jsou velké ambice, pracovitost, disciplína a nasazení,“ argumentuje fotograf, který již devátým rokem asistuje u profesní celebrity nesoucí jméno Tono Stano.

 

Připravil: Mgr. Pavel Lang, manažer PR       

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz