Czech English

18. 10. 2017„Děkuji VTÚ za podporu“, říká armádní sportovec – hrdina Dakaru

„Děkuji VTÚ za podporu“, říká armádní sportovec – hrdina Dakaru

Rallye Dakar 2017 sice nedokončil, přesto je i on jedním z vítězů. Nadporučík Lukáš Kvapil, příslušník Hlavního velitelství Vojenské policie, ve druhé etapě svůj motocykl zastavil, aby zachránil život závodníkovi Domenicu Cipollenemu. Následně měl sám těžkou nehodu. Z míry jej vyvedla jak zcela rozježděná trať, tak především únava a dehydratace po bezmála tříhodinové záchranné akci. Svým fair play činem však italskému jezdci zachránil život.  

Spolupráce Vojenského technického ústavu, s. p. (VTÚ) s vojenským policistou, respektive s vojákem – reprezentantem v motocyklovém sportu, začala v roce 2015, a to podporou npor. Kvapila na tuzemských motoristických soutěžích, které sloužily jako příprava na dakarskou rallye. Schopnost armádního profesionála uspět v těch nejnáročnějších podmínkách a ukázat profesní připravenost na mimořádné situace vedení resortního státního podniku podpořilo. VTÚ získal statut „PARTNER“ a jeho logo bylo umístěno na závodní motocykl Lukáše Kvapila.

Ve středu 18. října 2017 přijal nadporučíka Kvapila ředitel Vojenského technického ústavu, s. p. Jiří Protiva. Pomyslným prologem jejich neformálního setkání bylo poděkování státnímu podniku VTÚ za jeho podporu a epilogem příslib další vzájemné spolupráce, včetně využití zkušební střelnice VTÚ v Bzenci pro testování závodních strojů v písčitém terénu.

Text: Pavel Lang

Foto: autor a Ivana Roháčková (ASC Dukla)      

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz