Czech English

15. 09. 2017Další aktivita VTÚ na mezinárodním veletrhu

Další aktivita VTÚ na mezinárodním veletrhu

Přední světovou událostí, která prezentuje oblast obrany a bezpečnosti, je mezinárodní veletrh Defence and Security Equipment International. Také na letošním DSEI, pořádaném ve dnech 12. – 15. září 2017 v prostorách výstavního centra ExCeL London, byly ke zhlédnutí nejmodernější systémy a technologie zbrojního průmyslu. Dílčí výsledky obranného výzkumu a vývoje, včetně zkušebnictví, zde premiérově představil také Vojenský technický ústav, s. p.

Mezinárodní veletrh obranného a bezpečnostního vybavení nebyl pro delegaci státního podniku VTÚ pouze efektivní platformou k pracovním bilaterálním jednáním se zahraničními vystavovateli a stávajícími i potenciálními zákazníky nejen ze států NATO, ale také příležitostí k získání aktuálních poznatků na odborných seminářích. Příklad? Vedoucí výzkumu, vývoje a inovací odštěpného závodu VTÚLaPVO Ferdinand Tesař se zúčastnil projednávání požadavků NATO na příští generaci vrtulníkových platforem, jakožto i rokování o požadavcích velení Royal Air Force na vzdušné síly, počínaje přípravou personálu i schopnostmi letecké techniky a konče logistikou.

„VTÚ se na veletrhu DSEI poprvé představil se samostatnou expozicí. Získali jsme další vědomosti v celé řadě oblastí, například antidronových systémů, zbraňových stanic či pozorovacích a monitorovacích zařízení. Široké odborné portfolio státního podniku nám umožnilo napřímo diskutovat se světovými firmami v daném odvětví,“ říká ředitel Vojenského technického ústavu, s. p. Jiří Protiva a konstatuje, že účast VTÚ na veletrzích IDEX ve Spojených arabských emirátech, na MSPO v Polsku a na DSEI ve Velké Británii deklarují záměr státního podniku být aktivním i na zahraničních trzích a nabídnout svoje portfolio i dalším ozbrojeným silám, primárně v Severoatlantické alianci.

Autor: Pavel Lang               

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz