Czech English

11. 07. 2017„Chceme využít erudici VTÚ,“ říká předseda SSHR Pavel Švagr

„Chceme využít erudici VTÚ,“ říká předseda SSHR Pavel Švagr

Ani období letních prázdnin a dovolených neubírá na intenzitě jednání členů vedení Vojenského technického ústavu, s. p. s představiteli veřejných či státních institucí. V pondělí 10. července 2017 se na ředitelství VTÚ v pražských Kbelích uskutečnila pracovní schůzka s delegací Správy státních hmotných rezerv, na níž se projednaly konkrétní postupy nadcházející spolupráce.  

„Správa státních hmotných rezerv a Vojenský technický ústav jsou součásti, které poskytují specifické dodávky a služby úzce související se zajištěním obrany a bezpečnosti České republiky. Pro nás je tedy VTÚ přirozeným partnerem. V našem zájmu je využívat odborný potenciál i erudici specialistů státního podniku ve prospěch naší agendy. S kým jiným by měla SSHR spolupracovat než se státním podnikem resortu obrany,“ říká předseda SSHR Pavel Švagr a dodává, že progresivní trend vzájemné součinnosti se nepochybně promítne i do připravovaného memoranda o spolupráci mezi SSHR a VTÚ.

Kladné hodnocení pracovní schůzce s delegací SSHR dal i ředitel státního podniku VTÚ Jiří Protiva. „Velmi si vážím zájmu SSHR o schopnosti a expertní činnost VTÚ. Dnešní jednání je de facto naplněním vizí, ke kterým obě instituce směřují. Realitou je, že jsme již výrazně pokročili směrem k praktické realizaci. Diskutovali jsme několik odborných témat a stanovili konkrétní termíny jejich plnění. Jsem přesvědčen, že výsledky naší spolupráce budou prospěšné nejenom pro VTÚ a SSHR, ale i pro zvýšení obranyschopnosti České republiky.“

Autor: Pavel Lang      

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz