Czech English

19. 09. 2016Charita pro těžce nemocné děti s podporou VTÚ

Charita pro těžce nemocné děti s podporou VTÚ

Charitativních akcí není nikdy dost. Když souvisejí s nemocnými dětmi, jedná se o ten nejhumánnější počin. Další z těchto potřebných aktivit se uskutečnila šestnáctý zářijový den na olomouckém výstavišti Flora. Jejím pořadatelem byl resort obrany a Vojenský technický ústav, s. p. zde měl svoje zastoupení. Výtěžek z akce, nesoucí název Pomáháme hrou, podpoří výstavbu jednotky následné intenzivní péče dětského oddělení Vojenské nemocnice v Olomouci.

„Ze strany Vojenského technického ústavu mají tyto resortní akce podporu. Prezentovali jsme se nejen dětem, ale také odborné veřejnosti bezpilotní platformou z odštěpného závodu VTÚLaPVO a dílčími projekty z VTÚPV Vyškov,“ říká ředitel státního podniku Jiří Protiva.

To že bezpilotní rotorový univerzální systém (BRUS) přítomné zaujme, bylo očividné již od samého počátku. Ředitel úseku speciálních zástaveb a bezpilotních systémů Vojenského technického ústavu letectva a protivzdušné obrany Jiří Kuzdas uskutečnil desítky komentářů souvisejících s činností „brusu“. Ministra obrany Martina Stropnického zaujalo nasazení bezpilotního prostředku VTÚ, s. p. na nedávném mezinárodním cvičení Ample Strike ve prospěch příslušníků Aktivní zálohy.

Za podporu humanitární akce Pomáháme hrou poděkoval Vojenskému technickému ústavu i ředitel Vojenské nemocnice Olomouc plukovník Martin Svoboda: „Naše očekávání byla mnohokrát překročena. Charitativní akce pro děti se vydařila. Děkuji za vstřícnost VTÚ. Jejich bezpilotní prostředky nepochybně zaujaly.“

Autor: Pavel Lang         

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz