Czech English

08. 06. 2016Bezpilotní prostředky „vtulky“ na konferenci speciálních sil

Bezpilotní prostředky „vtulky“ na konferenci speciálních sil

Dva červnové dny jednali v Praze specialisté na problematiku bezpilotních prostředků. Stalo se tak na konferenci speciálních sil Armády ČR nesoucí název Využití UAS a obrana proti nim.

Konference byla zaměřena na vývojové trendy v oblasti bezpilotních pozemních a leteckých prostředků a ochrany proti nim. V jejich rámci proběhly panelové diskuse se zaměřením na obecné povědomí o těchto systémech, o jejich možnostech použití jak v civilním, tak armádním prostředí a především o potenciálu využitelným pro speciální síly.

Druhá část konference - Průmyslový den MO - byla zaměřena na rizika spojená s používáním těchto prostředků a obranu proti nim. Součástí programu byly prezentace existujících technologií a informačních systémů. Svoje odborné portfolio, v přítomnosti ředitele státního podniku Mgr. Jiřího Protivy, na konferenci prezentoval také Vojenský technický ústav, s. p., a to jak vystoupením ředitelky úseku KIS odštěpného závodu VTÚLaPVO Ing. Jitky Čapkové, Ph.D., MBA na téma bezpečné řízení bezpilotních prostředků ze systémů velení a řízení aneb obousměrné propojování systémů s různým stupněm utajení, tak předvedením bezpilotního rotorového univerzálního systému (BRUS), který vyvinul a následně vyrobil úsek speciálních zástaveb a bezpilotních systémů Vojenského technického ústavu letectva a protivzdušné obrany v Praze Kbelích.

Autor: Pavel Lang      

Ke stažení

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz