Czech English

26. 06. 2017Bezpilotní prostředky VTÚ obohatily program na roudnickém letišti

Bezpilotní prostředky VTÚ obohatily program na roudnickém letišti

Záměr organizátorů leteckého dne vylepšit program také zajímavostí z oblasti bezpilotních prostředků se nad očekávání podařil. Memoriálu Air Show na letišti v Roudnici nad Labem se tak premiérově zúčastnil Vojenský technický ústav, s. p. s prezentací bezpilotní platformy.

Tisíce diváků na roudnickém letišti uvedlo v nadšení akrobatické mistrovství pilotů i skupin. Byť pouze několikaminutová pilotáž Martina Šonky na speciálu Extra330SR nebo sestava Flying Bulls Aerobatic Team na strojích XA42 se pro přítomné stala zážitkem na dlouhou dobu. Stejně tak jako vidět na vlastní oči letové nasazení víceúčelových nadzvukových bojových letounů JAS-39 Gripen, bitevních vrtulníků Mi-24/35 nebo legendárního bombardéru z 2. světové války B-25 Mitchell.

Velký zájem však vyvolala i přítomnost bezpilotních letounů státního podniku VTÚ. Ke zhlédnutí byly bezpilotní terč s pevným křídlem Sokol, bezpilotní letoun Optoelektron, imitátor vzdušných cílů s vlečeným rukávem Miss Tractor a bezpilotní rotorový univerzální systém s kolmým startem a přistáním (BRUS). Takzvaný „brus“ se předvedl i v letové ukázce, kde demonstroval svoje technické a manévrovací schopnosti.

Pozornost k portfoliu VTÚ nebyla pouze od diváků. Možnost jak na vlastní oči zhlédnout, tak vyslechnout odborný komentář od specialistů úseku speciálních zástaveb a bezpilotních systémů odštěpného závodu Vojenský technický ústav letectva a protivzdušné obrany si nenechala ujít řada ústavních činitelů, představitelů politického a veřejného života i známých osobností.

Autor: Pavel Lang      

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz